راه‌اندازی اولین پلتفرم آموزش تعاملی راه دورحوزه فرهنگ و هنر

«سامانه آموزش‌های برخط فرهنگ وهنر» و «گنجینه آموزش هنر» به همت دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری گفت: سامانه آموزش‌های برخط فرهنگ و هنر آغاز به فعالیت کرده است. این سامانه اولین پلتفرم آموزش تعاملی از راه دور در حوزه فرهنگ و هنر است که توسط این دفتر راه اندازی شده است.

وی افزود: در این سامانه کلاس‌های آنلاین و کلاس‌های ابری بدون محدودیت جغرافیایی و زمانی در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری توسط اساتید برجسته برای علاقمندان ارائه می‌شود و در پایان دوره‌ها به شرکت کنندگان گواهی نامه‌های معتبر اختصاص می‌یابد.

اسماعیلی ادامه داد: در فاز اول راه اندازی این سامانه، کلاس‌های آموزش طرح ملی «آموزش هنر برای همه» در ۱۵ رشته فرهنگی و هنری برای علاقمندان و شرکت کنندگان در این طرح ارائه شده که هم اکنون این کلاس‌ها در حال برگزاری است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری درباره گنجینه آموزش هنر گفت: در این طرح مقرر است سبک‌های آموزشی هنرمندان برجسته در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری مستند سازی شود.

وی اظهار کرد: در این طرح که برای نخستین بار اجرایی می‌شود استادان و هنرمندان مطرح و برجسته در حوزه آموزش‌های فرهنگی و هنری، تجربیات و سبک و روش آموزشی خود را به صورت عملی ارائه نموده که به صورت چند رسانه‌ای مستند سازی و تولید می‌گردد تا در گنجینه‌ای ارزشمند حفظ و نگهداری شود تا بتوان این تجربیات فاخر هنری را جاودانه و ماندگار کرد.