رابرت لوپون بازیگر سریال «سوپرانوها» درگذشت

رابرت لوپون بازیگری که برای بازی در سریال «سوپرانوها» شناخته می‌شد، در ۷۶ سالگی از دنیا رفت. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از یاهو نیوز، رابرت لوپون بازیگر سریال مشهور «سوپرانوها» و بنیانگذار تئاتر آف برادوی ام‌سی‌سی پس از ۳ سال مبارزه با سرطان پانکراس از دنیا رفت. لوپون برادر پتی لوپون اسطوره برادوی […]

رابرت لوپون بازیگری که برای بازی در سریال «سوپرانوها» شناخته می‌شد، در ۷۶ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از یاهو نیوز، رابرت لوپون بازیگر سریال مشهور «سوپرانوها» و بنیانگذار تئاتر آف برادوی ام‌سی‌سی پس از ۳ سال مبارزه با سرطان پانکراس از دنیا رفت.

لوپون برادر پتی لوپون اسطوره برادوی بود و در سریال «سوپرانوها» در نقش همسایه و پزشک خانواده تونی سوپرانو نقش‌آفرینی کرده بود.

رابرت لوپون سال ۱۹۴۶ در بروکلین متولد شد و سال ۱۹۵۷ در کمدی موزیکال «بازی پیژامه» روی صحنه رفت. وی سال ۱۹۷۶ برای بازی در نمایش موزیکال «گروه کر» نامزدی جایزه تونی را کسب کرد. این نمایش برنده جایزه تونی بهترین موزیکال و جایزه پولیتزر بهترین نمایشنامه سال شد.

او در دهه ۱۹۸۰ در دانشگاه نیویورک به تدریس بازیگری پرداخت و با همکاری یکی از دانشجویانش تئاتر ام‌سی‌سی را تأسیس کرد. وی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ مدیر مدرسه جدید درام بود و ریاست هیات مدیره «آرت نیویورک» را برعهده داشت.