» آرشیو مطالب » «دیزنی» خودش را جمع و جور می‌کند!/ کاهش برنامه‌ها به‌دنبال اعتصاب
«دیزنی» خودش را جمع و جور می‌کند!/ کاهش برنامه‌ها به‌دنبال اعتصاب
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

«دیزنی» خودش را جمع و جور می‌کند!/ کاهش برنامه‌ها به‌دنبال اعتصاب

خرداد 17, 1402 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، الیزا اسکینر که متنی را در چت با گروهی از نویسندگان سریالش «از زمین به نِد» در اواسط ماه مه درباره حذف بیش از ۷۰ فیلم و سریال از سرویس‌های استریم دیزنی در آن ماه به اشتراک گذاشت، نمی‌دانست سریال خودش هم به زودی یکی از آنها خواهد بود.

اسکینر که با دیگر اعضای انجمن نویسندگان اعتصاب کرده گفت: هر کسی شایسته این است که با یک تماس تلفنی به او اطلاع داده شود تا بتواند درک کند چه اتفاقی افتاده اما فضای ایجاد شده به معنای کاهش ارزش فرد و تلاش‌هایش است.

در حالی که مدیر مالی دیزنی ۱۰ ماه می گفته بود «محتوای خاصی را از پلتفرم‌های استریم حذف خواهد کرد» ۲ ژوئن فاش شد این شرکت که در حال تعدیل نیروها بوده ۱.۵ میلیارد دلار از برنامه‌ریزی محوری را حذف می‌کند و برای سه ماهه سوم برنامه‌های بیشتری کنار گذاشته می‌شوند.

به نظر می‌رسد دیزنی هم مثل دیگر شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ دارد کمربندها را سفت می‌کند. برادران وارنر دیسکاوری قبلاً این کار را کرده بود!

اگر ایجاد ظرفیتی برای بی‌نهایت عناوین آثار – که زمانی تصور می‌شد بخشی از جذابیت دوران استریمینگ است- ناممکن شده باشد، پس شاید باید گفت دوران شکوفایی این رسانه به پایان رسیده است.

نیک ویگر، نویسنده «از زمین به نِد» می‌گوید: اگر این طور باشد بیشتر مردم ترجیح می‌دهند برنامه‌های شبکه‌ای یا کابلی را به جای استریم تماشا کنند، زیرا نرخ‌ها بهتر است.

کمپانی دیزنی برای کاهش هزینه‌هایش ۲ روز پیش ۷۵ تن از کارمندان پیکسار را هم اخراج کرد. چند ماه پیش اعلام شده بود دیزنی با کاهش ۷ هزار شغل از این مجموعه، ۳ درصد نیروی کارش را تعدیل می‌کند تا بتواند صرفه‌جویی کند.

منبع

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×