دو کتاب برنده بوکر روی صحنه نمایش

بن مایلز در نقش توماس کرامول با اقتباسی که تئاتر سلطنتی شکسپیر از رمان «سالن گرگ» نوشته هیلاری مانتل به عمل می‌آورد، روی صحنه می‌رود.

1بن مایلز در نقش توماس کرامول با اقتباسی که تئاتر سلطنتی شکسپیر از رمان «سالن گرگ» نوشته هیلاری مانتل به عمل می‌آورد، روی صحنه می‌رود.

به گزارش MrArt به نقل از بوک سلر، در این اقتباس که هم از «سالن گرگ» و هم «جسدها را بالا بیاورید» انجام می‌شود، بن مایلز در نقش نخست وزیر روی صحنه می‌رود.

این بازیگر که بیش از همه برای نقشی که به عنوان پاتریک در «پیوست» بازی کرد شناخته می‌شود، در برنامه‌های تلویزیونی مانند «پاهای سرد» نیز ایفای نقش کرده است.

دیگر نام‌هایی که برای بازی در این تولید صحنه‌ای نتخاب شده اند شامل ناتانیل پارکر در نقش هنری هشتم و پل جیسون در نقش کاردینال وولسی است. این نمایش در ماه دسامبر به روی صحنه می‌رود.

پارکر به تازگی در نقش گوردون براون جلوی دوربین رفته بود.

«سالن گرگ» و «جسدها را بالا بیاورید» توسط انتشارات فورت استیت منتشر شد و هر دو کتاب موفق به کسب جایزه بوکر شدند و نام مانتل را به عنوان تنها زنی که دوبار جایزه بوکر را دریافت کرده در تاریخ ثبت کردند.

مانتل در این دو کتاب به زندگی هِنری هشتم (متولد ۱۴۹۱ در گرینویچ؛ درگذشت ۱۵۴۷ در لندن) پادشاه انگلستان پرداخته است. او به دلیل موضوع طلاق کاترین آراگن و جستجوی همسری که بتواند برای او یک ولیعهد به دنیا آورد، خود را با کلمنت هفتم پاپ و کلیسای رومی کاتولیک درگیر کرد و مذهب مردم انگلستان را از کاتولیک به پروتستان تغییر داد و در نتیجه به سلطه پاپ در انگلستان پایان بخشید و کلیسای انگلستان را مستقل کرد و خود را رهبر آن معرفی کرد.

وی بیشتر به خاطر ۶ بار ازدواج پی در پی‌اش مشهور شده که در دو مورد آنها، همسر خود را اعدام کرد. زندگی او با آن بولین و سرانجام او که به گیوتین منجر شد، نقطه تمرکز این مجموعه داستان تاریخی است.

مانتل در حال نوشتن قسمت سوم این سه‌گانه است که با عنوان «آینه و نور» به بازار می‌آید.

مایک پولتون به عنوان کارگردان این دو تئاتر را بر صحنه می‌برد . «تالار گرگ» از 11 دسامبر و «جسدها را بالا بیاوردی» از 19 دسامبر به روی صحنه می‌روند و هر دو نمایش تا 29 مارس هر شب اجر خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.