دو وصیت تعزیه‌خوان پیشکسوت چه بود؟/ تحقق آرزوی حاج رضا لنکرانی

احمد عزیزی از تعزیه‌خوانان با سابقه اعلام کرد که زنده‌یاد حاج رضا لنکرانی ۲ وصیت کرده که یکی از آن‌ها اجرای موسیقی تعزیه و دیگری برگزاری مجلس تعزیه حضرت زینب (س) بر سر مزارش است. احمد عزیزی از تعزیه خوانان با سابقه ایران با بیان اینکه پیکر زنده یاد حاج رضا لنکرانی تعزیه خوان پیشکسوت […]


احمد عزیزی از تعزیه‌خوانان با سابقه اعلام کرد که زنده‌یاد حاج رضا لنکرانی ۲ وصیت کرده که یکی از آن‌ها اجرای موسیقی تعزیه و دیگری برگزاری مجلس تعزیه حضرت زینب (س) بر سر مزارش است.

احمد عزیزی از تعزیه خوانان با سابقه ایران با بیان اینکه پیکر زنده یاد حاج رضا لنکرانی تعزیه خوان پیشکسوت و مطرح ایران روز یکشنبه ۱۶ آذر طبق وصیتش در قطعه ۷۰ بهشت زهرا (س) و در کنار مادر و خواهر مرحومش به خاک سپرده شد، به تئاتر آنلاین گفت: استاد لنکرانی ۲ وصیت داشت که به من گفته بود بعد از مرگش این ۲ وصیت را بر سر مزارش اجرا کنم. یکی از این وصیت‌ها اجرای موسیقی تعزیه بود.

وی ادامه داد: قرار است روز پنجشنبه ۲۰ آذر از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ بر سر مزار استاد لنکرانی با حضور تعدادی از تعزیه خوان‌های سراسر کشور به اجرای موسیقی تعزیه بپردازیم.

عزیزی یادآور شد: استاد لنکرانی در تمام زندگی خود دلبسته حضرت زینب (س) و یکی دیگر از وصیت‌هایش این بود که بر سر مزارش تعزیه حضرت زینب (س) اجرا شود.

این تعزیه خوان با سابقه تأکید کرد: در حال حاضر به دلیل بارندگی امکان اجرای تعزیه حضرت زینب (س) بر سر مزار استاد لنکرانی وجود ندارد ولی به محض اینکه شرایط آب و هوایی مساعد شود این وصیت استاد نیز اجرا می‌شود.

زنده یاد رضا نصرالله لنکرانی صبح روز ۱۶ آذر و در ۹۰ سالگی چشم از جهان فروبست. وی یکی از مطرح‌ترین تعزیه خوانان ایران بود.