» آرشیو مطالب » دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی برگزار می‌شود
3829395
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی برگزار می‌شود

تیر 22, 1400 0

3829395
دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی فراخوان خود را به ۲ زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی به دبیری بهرام بهبهانی، فراخوان خود را به ۲ زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد.

این جشنواره که سال گذشته در پی همه گیری ویرووس کرونا کار خود را آغاز کرده است، امسال با رویکردی بین المللی، پذیرای آثار تمام نمایشگران عروسکی از سرتاسر جهان بی هیچ محدودیتی خواهد بود تا ثابت کند هنرمندان همانند تمام اقشار دیگر جامعه و چه بسا بیشتر از آنان می توانند خود را با تغییر شرایط وفق دهند و بستری برای ارائه آثار خود پیدا کنند.

این دوره از جشنواره در سه بخش بزرگسال، کودک و نوجوان و طراحی و ساخت عروسک با موضوع اساطیر کهن و شخصیت های داستانی کلاسیک ایران و جهان، برگزار می شود. حداکثر زمان اجراها، امسال ۱۵ دقیقه است و دبیرخانه جشنواره در نظر دارد بعد از پایان جشنواره و فروکش کردن همه گیری کرونا و باز شدن سالن های تئاتر، با موافقت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل ارشاد تهران، آثار نهایی جشنواره را در سالن های تحت پوشش این سه نهاد، به اجرای عموم برساند.

فراخوان جشنواره در صفحه مجازی به آدرس@iospf از بیستم تیرماه منتشر شده است و هنرمندان تا ۳۱ شهریور، برای ارسال اثر خلاقانه خود فرصت دارند. آثار نهایی جشنواره بعد از بازبینی اولیه از ۲۴ تا ۳۰ مهر در یکی از پلتفرم های مجازی نمایش داده خواهند شد و در پایان با داوری نهایی اساتید عروسکی در هر بخش ۳ اثر برگزیده خواهند شد.

همچنین در این دوره، با صلاحدید و معرفی داوران جشنواره در بخش های مختلف، بازی‌دهی، طراحی صحنه و نور، متن و … نفرات برگزیده خواهد داشت.

اختتامیه جشنواره در دوم آبان ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

جشنواره امسال به صورت مستقل و با مجوز اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×