در گالری آرته «بزودی همه چیز فاش می‌شود!»

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «بزودی همه چیز فاش می‌شود!» در گالری آرته افتتاح می‌شود.

 نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «بزودی همه چیز فاش می‌شود!» در گالری آرته افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های هنرجویان رشته‌ی عکاسی دانشگاه هنر و معماری و کلاس‌ها و کارگاه‌هایی است که دکتر محمدرضا شریف‌زاده، استاد دانشگاه، تدریس در آن‌ها را بر عهده داشته است.

شریف‌زاده درباره‌ی برپایی این نمایشگاه به خبرنگار ایسنا گفت: این نمایشگاه چهارمین دوره‌ی سالانه‌ی عکاسی است که هر سال در گالری آرته برگزار می‌شود. هر سال موضوعی را که عنوان نمایشگاه نیز هست، در اختیار هنرجویان قرار می‌دهم تا بر اساس آن کارهای خود را برای شرکت در نمایشگاه ارائه کنند. آثار سال‌های گذشته بیشتر بر پایه‌ی هنر مفهومی بود، اما امسال سعی کرده‌ایم به شاخه‌ی عکاسی بیشتر بپردازیم.

او افزود: خصوصیت سالانه‌ها این است که برای آشنایی مخاطب با روند برگزاری آن‌ها، در یک جای ثابت برگزار شوند؛ ما نیز بر این اساس هر ساله آثار را برای نمایش به گالری آرته واگذار می‌کنیم.

این استاد دانشگاه درباره‌ی هدف خود از برپایی چنین نمایشگاهی اظهار کرد: دلیل اصلی برگزاری این سالانه حمایت از نسل عکاسان جوانی است که در حال گذراندن تحصیلات آکادمیک هستند. در طول سال‌هایی که در دانشگاه و کارگاه‌های مختلف تدریس می‌کنم، با مشکلات هنرجویان در رابطه با برگزاری نمایشگاه‌هایی از کارهایشان مواجه بودم و تصمیم گرفتم برای حمایت از آن‌ها سالانه‌ای از آثارشان را برپا کنم.

او ادامه داد: بسیاری از جوانان هنرمند به سختی با گالری‌دارها ارتباط برقرار می‌کنند. آماتور بودن آن‌ها باعث می‌شود گالری‌دارها به راحتی به آن‌ها اعتماد نکنند که به اعتقاد من هر دو طرف حق دارند.

شریف‌زاده همچنین به استقبال مخاطبان از دوره‌های گذشته‌ی این سالانه اشاره کرد و گفت: به گفته‌ی مسؤولان گالری، دوره‌های قبلی سالانه‌ی عکاسی از پربیننده‌ترین نمایشگاه‌های برپا شده در طول سال بوده است. بعد از چهار سال که از شروع برگزاری این نمایشگاه می‌گذرد مخاطبان آشنایی لازم را پیدا کرده‌اند و از آن استقبال می‌کنند.

این عکاس همچنین عنوان کرد: سال گذشته شاهد به فروش رفتن تعداد زیادی از عکس‌ها بودیم که بسیار امیدوارکننده بود و از نظر اقتصادی کمک بزرگی به هنرجویان کرد. فکر می‌کنم امسال نیز مخاطبان برای خرید آثار رغبت بیشتری داشته باشند.

او در ادامه به برگزاری جلسه‌ی نقد در پایان هر دوره از سالانه اشاره و عنوان کرد: سال گذشته جلسه‌ی نقدی با حضور ناصر تقوایی برگزار کردیم که به دلیل جنبه‌ی آموزشی آن با استقبال هنرجویان و علاقه‌مندان به عکاسی همراه بود. تصمیم گرفتیم امسال هم چنین جلسه‌ای را با حضور هنرجویان داشته باشیم. جلسه‌ی ‌نقد این دوره با حضور امید روحانی در روز پایانی نمایشگاه تشکیل خواهد شد.

این نشست روز پنج‌شنبه، ۱۸ مهر ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرته برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه آثاری از سمانه اشراقی، روزبه شهنواز، محبوبه عابدینی، کیوان عدالتی‌فرد، بابک کریمی صومعه، هانیه مدنی‌راد، نازنین محمدیان خونساری، نرگس مطیع، سها نادری، آذین نعمتی و پدرام نوری ارائه خواهد شد. طبق اعلام دست‌اندرکاران این نمایشگاه، عکس‌های آن در قالب کتابچه‌ای به چاپ رسیده‌اند که در روز افتتاحیه رونمایی می‌شود.

نمایشگاه «بزودی همه چیز فاش می‌شود!» از ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه در گالری آرته واقع در خیابان ملاصدرا، شیراز جنوبی، پایین‌تر از همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک۳ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.