در چین فیلم‌های داخلی خوب می‌فروشند/ «اسپایدرمن» در صدر گیشه کره

یک فیلم خانوادگی اقتباسی چینی توانست در اولین روزهای اکرانش با فروش ۵۴ میلیون دلار در سینماهای این کشور جایگاه اول فروش را به نام خود کند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، باکس آفیس چین که بزرگ‌ترین بازار جهان است یک هفته آرام دیگر را تجربه کرد و برای نخستین بار از […]

یک فیلم خانوادگی اقتباسی چینی توانست در اولین روزهای اکرانش با فروش ۵۴ میلیون دلار در سینماهای این کشور جایگاه اول فروش را به نام خود کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، باکس آفیس چین که بزرگ‌ترین بازار جهان است یک هفته آرام دیگر را تجربه کرد و برای نخستین بار از زمان اکران فیلم جنگی «نبرد دریاچه چیانگجین» از سی‌ام سپتامبر تا به حال این فیلم از جمع پنج پروژه پرفروش کنار رفت.

حالا یک پروژه جنگی دیگر با بودجه پایین‌تر یعنی «عبور از رودخانه یالو» جای آن را گرفته و در سه روز نخست اکرانش ۳ میلیون دلار فروخته و فیلم چهارم گیشه‌های چین شده است.

اما فیلم «شب‌تاب‌ها در خورشید» ساخته واندا پیکچرز که اقتباسی از فیلم «جان کیو» ساخته نیک کاساوت در سال ۲۰۰۲ است، پرفروش‌ترین فیلم گیشه‌های چین شد و نخستین روزهای اکرانش را با فروش ۵۴.۲ میلیون دلار آغاز کرد.

این فیلم داستان خانواده‌ای را تعریف می‌کند که یک زندگی فقیر اما شاد دارند اما وقتی پسرشان دچار سانحه می‌شود و نیازمند درمانی پرهزینه است، پدرش باید هر کاری که می‌تواند برای کسب پول انجام دهد. فیلم اصلی که دنزل واشینگتن در آن بازی می‌کرد خیلی فروش خوبی نداشت و ۱۰۲ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت.

فیلم انیمیشن خانوادگی «همینم که هستم» توانست با فروش ۷.۵ میلیون دلار در رتبه دوم باکس آفیس چین قرار بگیرد. این فیلم هفته قبل با ۲.۶ میلیون دلار فروش از پیش‌نمایش‌ها در رتبه چهارم قرار گرفته بود.

در رتبه سوم، فیلم بلاکباستر «ابتکار گذشتگان» قرار گرفت که ۳.۶ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش از ابتدای دسامبر تا به حال را به ۶۱.۶ میلیون دلار برساند.

در همین حال کره جنوبی شروع به اکران جدیدترین قسمت از «اسپایدرمن» کرده و در نتیجه این فیلم توانست بزرگ‌ترین اکران هفته نخست از زمان آغاز پاندمی تا به حال را به نام خود ثبت کند.

«راهی به خانه نیست» از جمعه تا یکشنبه بیش از ۱۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش پنج روزه خود از چهارشنبه را به ۲۳.۵ میلیون دلار رساند.

این موفقیت در حالی ثبت شد که این کشور از شنبه محدودیت‌های جدیدی ثبت کرد. حالا گردهمایی‌های اجتماعی بیش از چهار نفر در کره ممنوع شده و مردم از ۱۰ شب به بعد نمی‌توانند به سینما بروند. اما صنعت فیلم علیه محدودیت‌های جدید واکنش نشان داده و هشدار داده این محدودیت‌ها ممکن است به «سقوط» این صنعت منجر شود.