» آرشیو مطالب » درخشش ستاره ها در سالن های تئاتر
تئاتر آنلاین
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

درخشش ستاره ها در سالن های تئاتر

دی 4, 1395 0

اکثر نمایش های سالن های خصوصی در هفته پیش رو از یک یا چند ستاره دنیای سینما و تلوزیون بهره می برند، که سبب استقبال کم نظیر مخاطبان از تئاتر در این روز ها شده است. به همین منظور در متن پیش رو نمایش هایی که در هفته دوم دی ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

باران میزبان چهره های سینما
در این هفته تماشاخانه باران میزبان دو نمایش به کارگردانی آیدا کیخایی و لوون هفتوان است.
از دوشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۷ نمایش «آیس لند» به طراحی و کارگردانی آیدا کیخایی به تماشاخانه باران آمده است. این نمایش ۶۰ دقیقه ای تا ۲۸ دی ماه میزبان علاقمندان تئاتر در تماشاخانه باران است. نمایش «آیس لند» از بازیگرانی همچون آزاده صمدی، فهیمه امن زاده و احسان کرمی بهره می برد و تا کنون با استقبال خوب مخاطبان همراه بوده است. این نمایش کاری از گروه تئاتر این روزها بوده و بهای بلیط آن ۳۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته اعضای باشگاه تئاتر باران در تمام روزهای هفته می توانند با ۵۰ درصد تخفیف و پرداخت ۱۷ هزار و پانصد تومان به تماشای این نمایش بنشینند.
همچنین در هفته پیش رو نمایش «بازی یالتا» به کارگرانی لوون هفتوان از روز یکشنبه ۵ دی ماه ساعت ۲۰:۴۵ اجرای عموم خود را در تماشاخانه باران آغاز می کند. «بازی یالتا» تا ۳۰ دی ماه میزبان علاقمندان تئاتر در تماشاخانه باران است. وحیدرهبانی، روشنک گرامی، مانی منادی زاده بازیگران این نمایش ۶۰ دقیقه ای هستند. «بازی یالتا» به تهیه کنندگی گروه تئاتردیماک (آلبرت بیگ جانی)،گروه لماز(کاتادا) تولید شده که تماشاگران برای تهیه بلیط آن باید میلغ ۳۰ هزار تومان بپردازند. البته اعضای باشگاه تئاتر باران در تمام روزهای هفته می توانند با ۵۰ درصد تخفیف و پرداخت ۱۵ هزار تومان به تماشای این نمایش بنشینند.

پالیز به تاخت و تاز ادامه می دهد
تماشاخانه پالیز در هفته پیش رو با دو سالن، میزبان ۳ نمایش است.
از دوشنبه، یکم آذرماه ساعت ۱۷ نمایش تک پرسوناژ «ماتریوشکا» اثر پارسا پیروزفر به تماشاخانه پالیز آمده است. این نمایش تا ۱۹ دی ماه در این سالن باقی می ماند. پارسا پیروزفر در این اثر نمایشى هشت اپیزودى که بر اساس هشت داستان کوتاه از آنتون چخوف نوشته است، به تنهایى ایفاگر نقش تمام شخصیت هاى نمایش است. بلیط این نمایش ۱۰۰ دقیقه ای ۳۰ و ۳۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است. این نمایش شهریور الی مهر ۹۵ نیز در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود که با استقبال کم نظیر مخاطبان مواجه شد. این استقبال در تئاتر پالیز نیز ادامه پیدا کرده و علاقمندان تئاتر تا کنون به خوبی از این نمایش استقبال کردند.
همچنین نمایش « نمایش نامه های عاشقانه از خاورمیانه» نوشته کیومرث مرادی ، پوریا آذربایجانی و به کارگردانی کیومرث مرادی از روز جمعه ۲۶ آذر ماه ساعت ۱۹:۳۰ به مدت یک ماه میهمان تماشاخانه پالیز شده است. در این نمایش ۶۵ دقیقه ای بازیگران مطرحی همچون طناز طباطبایی، پانته آ پناهی ها، هانیه توسلی به ایفای نقش می پردازند. « نمایش نامه های عاشقانه از خاورمیانه» به تهیه کنندگی کمپانی تئاتر امید ایران تولید شده و بهای بیط آن ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
سالن ۲ تماشاخانه پالیز در روز دوشنبه ۶ دی ماه ساعت ۱۸:۳۰ میزبان نمایش «داستان یک عذرخواهی از آقای امانوئل» به طراحی و کارگردانی امیدرضا سپهری می شود. این نمایش تا ۲ بهمن پذیرای علاقمندان تئاتر است. سام قریبیان، شبنم قلی خانی، قیس سپهری، ناصر عاشوری، مارال فرجاد، سیما تیرانداز، امیر فتوره چی، حامدتهرانی، عرفان اسلامیه، سیدشهاب الدین خاضع حق، هادی جمالو، علی سعیدیان، شایا زندی، هدیه وکیلی نیا، ترانه یوسفی و ملیکا سعید پور بازیگران این نمایش ۹۰ دقیقه ای هستند. بهای بلیط «داستان یک عذرخواهی از آقای امانوئل» ۳۵ هزار تومان تعیین شده است.

ارغنون تنها با ۳ نمایش!
در هفته پیش رو تماشاخانه ارغنون باز هم با ۳ نمایش میزبان مخاطبان تئاتر است.
نمایش «در» به نویسندگی و کارگردانی شهاب مهربان از چهارشنبه ۱ دی ماه ساعت ۱۸به مدت یک ماه میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه ارغنون شده است.فاطیما بهارمست، جواد پولادی، محسن نجار حسینی، وحید منتظری، علیرضا جعفری، سپهر زمانی در این نمایش ۵۵ دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط نمایش «در» ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که در سه روز اول اجرا با ۲۵ درصد تخفیف و بهای ۱۵ هزار تومان در اختیار تئاتر دوستان قرار گرفت.
« به گزارش باروت» نام نمایش دیگری است که در چهارشنبه ۱ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ به تئاتر ارغنون آمد. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی گلچهره دامغانی به مدت ۱ ماه در این سالن روی صحنه می رود. در نمایش «به گزارش باروت» مجتبی پیرزاده به همراه کارگردان این اثر در این نمایش ۶۵ دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. تماشاگران علاقمند با پرداخت ۲۰ هزار تومان می توانند بلیط این نمایش را تهیه کرده و به تماشای آن بنشینند.
همچنین از روز یکشنبه ۲۸ آذر ماه ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه نمایش« بانوی گمشده » نوشته هلن خان زاده امیری و به کارگردانی فرهاد شریفی به مدت یک ماه میزبان تئاتر دوستان در تئاتر ارغنون شده است. در این نمایش ۵۰ دقیقه ای مهشاد مخبری به عنوان میهمان از گروه تئاتر آتوسا به ایفای نقش می پردازد. بهای بلیط نمایش« بانوی گمشده » ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

کنش معاصر شنبه تعطیل نیست
در این هفته تماشاخانه کنش معاصر میزبان ۳ اتفاق تئاتری است
نمایش «سه روایت از زندگی» به کارگردانی ساعده لرستانى که از ۱۲ آذر ساعت ۱۹ به تماشاخانه پایتخت در مجموعه کنش معاصر آمده بود، جمعه ۱۰ دی ماه به پایان می رسد. داستان این نمایش در مورد یک زوج است که به منزل یک زوج دیگر می‌روند. این موقعیت دوبار تکرار می‌شود و در طول نمایش شاهد کشمکش ها و چالش‌ها و مشکلات روابط بین آدم‌های نمایش خواهیم‌ بود. ساغر عزیزى، بهزاد جاودان فرد، نازنین کریمى و میثاق زارع بازیگران این نمایش ۷۰ دقیقه ای هستند. بهای بلیط نمایش «سه روایت از زندگی» بر اساس طرح باکس های سالن ۲۱ و ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین نمایش «موسیو ابراهیم» به طراحی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی که از چهارشنبه ۲۸ مهر ساعت ۱۷:۳۰ میزبان تئاتر دوستان در تماشاخانه پایتخت شده بود، سرانجام پس از چندین مرتبه تمدید زمان اجرا، پنج شنبه ۹ دی ماه به پایان می رسد. علیرضا کوشک جلالی نمایشنامه این اثر را بر اساس داستان «موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن» اریک امانوئل اشمیت به نگارش در آورده است. در این اثر اریک امانوئل اشمیت یک داستان فلسفی بسیار هوشمندانه و ساده، در ارتباط با دوستی غیرمتعارف بین پسربچه‌ای یهودی و پیرمردی خردمند و عارف را به زیبایی به تصویر کشیده است. این نمایش با بازیگران آلمانی از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶ اجرا و کاندید بهترین اجرا در ایالت غرب آلمان شده‌است.در این دور از اجرا ها رضا مولایی و اشکان خطیبی ایفاگر نقش های این نمایش ۷۵ دقیقه ای هستند. بهای بلیط نمایش «موسیو ابراهیم» بر اساس طرح باکس های سالن ۲۵ و ۳۰ هزار تومان تعیین شده است.
شنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۲۰ صحنه‌خوانی “مرگ درمی زند” و قصه‌ی کوتاه ” آقای بزرگ ” به کارگردانی شیوا اردوئی در تماشاخانه کنش معاصر اجرا می شود. نوید ملکی، مانوش مجد زاده نقش خوانان این نمایش ۵۰ دقیقه ای هستند. این نمایشنامه‌خوانی به زبان انگلیسی اجرا می‌شود و بهای بلیط آن ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

سه نقطه شاهد سه اتفاق تئاتری می شود
در این هفته تماشاخانه سه نقطه میزبان سه نمایش در ساعات مختلف است.
نمایش«چهار صندوق» نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی آناهیتا زینی وند که از سه شنبه ۱۶ آذر ماه ساعت ۱۸:۱۵ به سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه‌نقطه آمده بود، پس از استقبال خوب تماشاگران و یک مرتبه تمدید اجرا سه شنبه این هفته اجرای پایانی خود را به روی صحنه خواهد برد. مسعود حیدری، فردین حبیبی، عارف غلامی، امین غلامی، نازیلا احمدی در این نمایش ۷۵ دقیقه ای که محصول گروه تئاتر تجربی رها است، به ایفای نقش می پرازند. بهای بلیط این اثر ۱۵ هزار تومان است.
از چهارشنبه ۸ دی ماه، ساعت ۱۹:۳۰ نمایش «ترانه ای برای آیدا» نوشته حمیدرضا نعیمی و با کارگردانی مهدی کریمی به سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه‌نقطه می آید. نمایش «ترانه ای برای آیدا» به مدت ۴ شب میزبان تئاتر دوستان است. راحله امیری، شقایق بختیاری، علیرضا پرتوی، سهند جعفری، میلاد رضایی، محمد شیخ محمدی، راحله ملکی، شیما منصوریان، فاطمه نظام دوست، مهدی کریمی ، در این نمایش ۷۵ دقیقه ای بازی می کنند. بهای بلیط برای تماشای این نمایش ۱۰ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین نمایش «رادیو تئاتر شین» نوشته متین نظری و به کارگردانی محمدرضا جمال که از چهارشنبه ۲۴ آذر ماه ساعت ۲۰:۳۰ به سالن استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه‌نقطه آمده بود، جمعه هفته پیش رو اجرای پایانی خود را پشت سر می گذارد. در این نمایش ۵۰ دقیقه ای، مهدی قادرپناه، محمود ایزدی، محمد امیری، سعید زندیه، مروارید ابراهیمی، هدی نوری، متین نظری، شکوه یکتا، محمدحسین سکوت، محمدرضا جمال به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

مشایخی همچنان میزبان ۳ نمایش
تماشاخانه استاد مشایخی در هفته پیش رو نیز با ۳ نمایش میزبان تئاتر دوستان است.
از پنج شنبه ۲۵ آذر ماه ساعت ۱۷ نمایش «برابر آلفا» به نویسندگی و کارگردانی میلاد کرباسی و با بازی خود او به تماشاخانه استاد مشایخی آمده است. این نمایش ۵۰ دقیقه ای تا یکشنبه ۱۲ دی ماه در این سالن باقی می ماند. علاقمندان به این نمایش می توانند با پرداخت ۱۵ هزار تومان به تماشای این اثر بنشینند.
همچنین نمایش «از بستر خاکستر» به نویسندگی و کارگرانی نرگس صفدریان از ساعت ۱۸:۴۵ چهارشنبه ۲۴ آذر میزبان مخاطبان تئاتر در تماشاخانه استاد مشایخی شده است. «از بستر خاکستر» تا یکشنبه ۱۲ دی ماه به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد. در این اثر داستان زنی روایت می شود که با مرور گذشته و یادآوری خاطرات، خود را در سنین مختلف تجسم می کند و در آخر برای زندگی اش تصمیمی می گیرد. رها مقدم، پناه باقریان، امیر شاه علی، لادن قناد، غزل میرزایی و نرگس صفدریان در این نمایش ۶۰ دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
همین طور نمایش «آواز قو» به کارگردانی نگین فخراوی نیز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه ساعت ۲۰:۳۰ اجرای عموم خود را در تماشاخانه استاد مشایخی آغاز کرده است. این نمایش تا ۱۲ دی ماه به اجرای عموم خود در این سالن ادامه می دهد. در این اثر داستان یک بازیگر قدیمی تئاتر روایت می شود که بعد از اجرای نمایشی به صورت اتفاقی در اتاق گریم خوابش می برد و شب هنگام با سوفلور نمایش که شب ها مخفیانه آنجا می خوابیده رو به رو می شود و ….
سعید طاهری، محمد غلامی، نگین فخراوی، آنیتا اویسی، مریم رسولی، علی سیار، پریا راد، در این نمایش ۶۵ دقیقه ای بازی می کنند. بهای بلیط این نمایش نیز ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.

پایان و آغاز دو اتفاق تئاتری در دا
در این هفته خانه نمایش دا با یک نمایش وداع می کند و میزبان یک نمایشنامه خوانی می شود.
نمایش« نقطه کور» به نویسندگی و کارگردانی امیرعباس خراسانی که از یکشنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۱۸ به خانه نمایش دا آمده بود، دوشنبه ۶ دی ماه به اجراهایش در این سالن پایان می دهد. بابک بختیاری، عباس ابراهیمی، مهان راد ، بازیگران این نمایش ۳۰ دقیقه ای هستند. بهای بلیط این نمایش نیز ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
پنج شنبه ۹ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ نمایشنامه خوانی «آب بازی» نوشته پژمان شاهوردی و با کارگردانی سجاد داغستنی به خانه نمایش دا می آید. این نمایشنامه خوانی تا شنبه ۱۱ دی ماه میزبان علاقمندان در این سالن است. سجادداغستانی، صحرا اسدالهی، محمد زبرجدی، مرضیه شاطرطوسی، علیرضا حسن پور، مرجان جعفری، پوریا خدابخش، آرزو توکلی، کیارش حقگو، تبسم ارجمند، رضا آزاد، یاسمین برزگری، آرمین پوراسمعیل، حنانه احمدی، مجید مهرآبادی و علی سوهانی ، نقش خوانان این اجرا هستند.

دراما، جایی که عشق سرخ می پوشد
تماشاخانه دراما در این هفته با یک نمایش میزبان مخاطبان تئاتر است.
از پنج شنبه ۲ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ نمایش «عشق، سرخ می پوشد» به نویسندگی و کارگردانی حامد سلیمان زاده به تماشاخانه دراما آمد. این نمایش تا جمعه ۱۷ دی ماه میزبان علاقمندان تئاتر در این سالن است. صنم لایزال، حسین خانی، شبنم صداقت پناه، محمد مازندرانی، حنا علیپور، احمد عادل نیا، مرتضی حقی، هانیه ابراهیمی، امیر دولتخواه، یگانه یوسف، ساناز حاجیان ، ایفاگر نقش های این نمایش هستند. تئاتر دوستان می توانند با پرداخت ۱۵ هزار تومان به تماشای این نمایش بنشینند.

موج نو همراه با نمایشی نو
سالن موج نو با یک نمایش میزبان مخاطبان تئاتر است
نمایش « تقریبا بیست و دو هفتم» به نویسندگی و کارگردانی و بازی سارا فعلی، مائده شانه ساز از پنج شنبه ۲ دی ماه ساعت ۲۰ به سالن موج نو آمده است. این نمایش کارى از «گروه هنرهاى اجرایی دوهو» و به دعوت اصغر دشتی تولید شده است و تا سه شنبه ۷ دی ماه میزبان علاقمندان تئاتر در این سالن است.«تقریباً بیست و دو هفتم»، اجرایی پژوهشی پیرامون پدیده‌ی حضور است. در این اجرا با استفاده از مفاهیم علم فیزیک، نگاشتی زیبایی شناختی از پدیده‌ی حضور ارائه می شود. بهای بلیط این نمایش ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

بیضایی، شنبه در بازیگاه
تماشاخانه بازیگاه، شنبه ۴ دی ماه ساعت ۱۹ میزبان نمایش«مرگ یزدگرد» نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی رها حاجی زینل می شود. حسن عسگری، آرمیتا فروزنده اصل، علی صفری، جلیل رفیعی، شهرزاد محمودی، اریک قاراسمیان، محسن بالسینی در این تک اجرا به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیط این نمایش ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

انتظامی، میزبان خوانش دو نمایشنامه
در هفته پیش رو خانه موزه استاد انتظامی میزبان دو نمایشنامه خوانی می شود
از سه شنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۹:۳۰ نمایشنامه‌خوانی«بلبل سرگشته» نوشته علی نصیریان و به کارگردانی وحید اخوان میزبان علاقمندان تئاتر در خانه موزه استاد انتظامی می شود. این اجرا تا جمعه ۱۰ دی ماه در این سالن ادامه خواهد داشت. بلبل سرگشته برگرفته از یک داستان فولکلور است. داستان دخترکی است که پدر و زن پدرش، برادرش را می کشند و می خورند. دخترک بی قرار برادرش است و به دنبال راهی برای تقاص خون برادر..
شمسی فضل اللهى، منوچهر والى زاده، حمید منوچهرى، رضا بنفشه خواه و وحید اخوان، سودابه صادقى، آسیه عطوفى نقش خوانان این اجرا هستند. بهای بلیط این اجرا که تولید گروه کلاسیک است، ۲۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
همچنین شنبه ۴ دی ماه ساعت ۱۹ نمایش «حوالۀ پستی و خانوادۀ گومیدان» نیز به کارگردانی داریوش مؤدبیان روخوانی می شود. ماندانا آرامش، علیرضا اخوان، سعید پارسا، رامین تارخ، آریا راد، هستی رزازچیان، آرین صفایی، مهرناز عباسی، اشکان میرزا شفیع و نگار نیکنامی در این نمایش ۷۰ دقیقه ای به نقش خوانی می پردازند. این اجرا تولید ” گروه تئاتر مردم ” بوده که وابسته به خانه-موزه استاد انتظامی است. تئاتر دوستان می تواندد با پرداخت ۲۰ هزار تومان به تماشای این اثر بنشینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×