تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

«درخت شیشه ای آلما» در تئاتر می‌روید؟/ درختی که ایده نوشتن داد

1
0
3848795
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes


فرید قادر پناه درباره اجرای «درخت شیشه ای آلما» که قرار است شهریور به صحنه برود توضیح داد و یادآور شد گروه نمایش از مشکلاتی که ممکن است بحرانی شدن کرونا برای اجرا به وجود بیاورد، نگرانند.

فرید قادرپناه که قصد دارد نمایش «درخت شیشه ای آلما» را شهریور در عمارت نوفل لوشاتو به صحنه ببرد درباه شکل گیری این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: تصمیم برای اجرای این نمایش از آذر ماه سال قبل شکل گرفت و ما تمرین ها را آغاز کردیم. تصورمان این بود که دیگر از اوائل سال ۱۴۰۰ بحران کرونا کم رنگ‌تر می شود و با وضعیت بهتری در زمینه کنترل بیماری روبرو هستیم اما متاسفانه از همان ابتدای سال با تعطیلی سالن های تئاتر روبرو شدیم و اجرای ما به اردیبهشت موکول شد که باز هم اجرا به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: در نهایت تصمیم گرفتیم اجرا را به شهریور ماه موکول کنیم به خیال اینکه دیگر تا آن زمان وضعیت کرونا بهتر شده است که متاسفانه به نظر می رسد همچنان با این بحران دست به گریبان هستیم. البته ما به خودمان قوت قلب و انرژی می دهیم که همه چیز درست می شود و مشکلی برای اجرا به وجود نمی آید اما واقعیت این است که ته دلمان خیلی می لرزد چون خوشبختانه یا متاسفانه پروداکشن نمایش نسبت به وضعیت امروز تئاتر عظیم است و همین مساله و ضرر و زیان مالی که ممکن است در انتظارمان باشد ما را کمی ترسانده است. در واقع استرسی که ما برای اجرا رفتن نمایش داریم برای کیفیت کار نداریم چون خیالمان از کیفیت نمایش راحت است اما تصوری از آینده ای که در انتظارمان است، نداریم.

این کارگردان تئاتر درباره ویژگی‌های نمایش توضیح داد: نمایش فضایی توهم گونه و مرموز دارد و قصه زن و شوهری است که اتفاقی باعث تغییر در زندگی شان می‌شود. نمایش داستانگوست و موقعیتی خیالی را روایت می کند.

قادرپناه در پایان صحبت هایش متذکر شد: این نمایش ۵ بازیگر دارد و ایده شکل گیری آن نیز وقتی شکل گرفت که سالن جدید تماشاخانه نوفل لوشاتو در حال ساخت بود و مدیریت تماشاخانه تمام تلاشش را کرد که درخت های موجود در ملک را حفظ کند که یکی از این درختان در انتهای سالن نمایش بود همین درخت باعث شد که من این نمایشنامه را بنویسم.

کاوه مرحمتی، آذین نظری، آیدین بهاری، کامیار دریاکناری، سحر خرم‌نژاد بازیگران «درخت شیشه‌ای آلما» هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *