به گزارش تئاتر آنلاین، در اولین شماره از مجموعه «نمایش‌های شنیدنی با مهر» قسمت اول از نمایش رادیویی «پرونده پلیکان» به کارگردانی ایوب آقاخانی منتشر می‌شود. این نمایش رادیویی بر اساس رمان مطرح جان گریشام تولید و پخش شده است. در سال ۱۹۹۳ فیلم سینمایی «پرونده پلیکان» نیز بر اساس همین رمان با کارگردانی آلن جی پاکولا و با حضور بازیگرانی چون جولیا رابرتس، دنزل واشنگتن و سام شپارد ساخته شد که از فیلم‌های موفق سینمای جهان شناخته می‌شود.

یکی از ویژگی‌های نمایش رادیویی «پرونده پلیکان» حضور ۳ نسل از هنرمندان شناخته شده و حرفه‌ای عرصه بازیگری و رادیو است که با حضور خود اثری به یادماندنی را در عرصه نمایش‌های رادیویی رقم زده‌اند.

ایوب آقاخانی علاوه بر کارگردانی نمایش رادیویی «پرونده پلیکان» که در دهه ۹۰ تولید و پخش شده است، کار تنظیم و پرداخت نمایشی برای رادیو را هم عهده‌دار بوده است.

در اولین قسمت «پرونده پلیکان» بازیگران به ترتیب حضور در صحنه عبارتند از: ایوب آقاخانی، مهرداد مهماندوست، رویا فلاحی، میرطاهری مظلومی، نورالدین جوادیان، بهزاد فراهانی، بهرام ابراهیمی، علی‌اصغر دریایی.

محمدرضا قبادی‌فر افکتور، فرزاد شریفی صدابردار و فرشاد آذرنیا تهیه‌کننده از دیگر عوامل این نمایش رادیویی هستند.

در اولین قسمت «پرونده پلیکان» با مدت زمان ۲۰ دقیقه و ۴۳ ثانیه، قاضی روزنبرگ و قاضی جنسن از قضات دموکرات آمریکایی که تحت حفاظت اف بی آی بودند به قتل می‌رسند. هویت قاتل مشخص نیست و رئیس جمهور خواستار اطلاعات دقیق در این خصوص است از سوی دیگر از این حادثه به نفع خود سوءاستفاده می‌کند. توماس کالاهان استاد حقوق و داربی شا دانشجوی او، قتل قاضی روزنبرگ را یک تصفیه حساب توسط جناح‌های سیاسی برای به دست گرفتن وضعیت سیستم قضایی و دادگاه کشور می‌دانند.

منبع

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :