خیلی چیزها باید می‌ نوشتم که ننوشتم

محمود استاد محمد از نگارش نمایشنامه‌ای جدید با نام «قصص القصر» خبر داد.

محمود استادمحمد از نگارش نمایشنامه‌ای جدید با نام «قصص القصر» خبر داد.

این نمایشنامه‌نویس باسابقه گفت: حدود یک ماه است مشغول نوشتن نمایشنامه «قصص القصر» هستم که طراحی قدیمی دارد و از مدت‌ها پیش علاقه‌مند بودم آن را بنویسم.

او درباره موضوع این نمایشنامه توضیح داد: این نمایشنامه یک اثر اپیزودیک و درباره‌ی خاطرات من است؛ البته پیش از این نمایشنامه‌ای با همین نام و مضمون نوشته بودم اما چون برایم راضی‌کننده نبود نخواستم آن را چاپ کنم و می‌خواهم این متن جدید جایگزین آن شود.

استادمحمد که پیش از این قصد داشت این نمایشنامه را به صحنه بیاورد درباره‌ی اجرای آن گفت: فعلا می‌دانم که نمی‌توانم نمایش را تمرین کنم و با اینکه بچه‌های گروه اصرار به این کار داشتند، ترجیح دادم برنامه آنها را به هم نریزم اما نوشتن را دوست دارم و تا وقتی که بتوانم می‌نویسم.

نویسنده‌ای که با نمایشنامه‌های آسیدکاظم‌، شب بیست و یکم و سرای شکنج و رنج می‌شناسیمش، اضافه کرد: در این چهل و اندی سال خیلی چیزها باید می‌نوشتم که ننوشتم شاید به خاطر تنبلی بود یا هر دلیل دیگر، اما فعلا تا وقتی که می‌توانم می‌نویسم تا شاید بتوانم اینها را سر و سامانی بدهم.

محمد استادمحمد ادامه داد: نویسندگی کار سختی است اما من توانستم و حالا از زندگی‌ام راضی‌ام حتی اگر همین فردا هم زندگی‌ام تمام شود اصلا ناراضی نیستم چون آن قدر که توانسته‌ام کار کرده‌ام با اینکه نویسنده شدن در این مملکت سخت بوده.

او در پایان به علاقه‌اش برای نوشتن نمایشنامه «قصص القصر» اشاره کرد و افزود: موضوعاتی هست مانند حقیقت‌، خیانت و … که اگر من هم ننویسم نویسنده دیگری درباره آنها می‌نویسد اما نمایشنامه «قصص القصر» درباره تجربیات شخصی من است و به همین دلیل دوست داشتم آن را بنویسم.

محمود استادمحمد، نمایشنامه‌نویس و کارگردان با سابقه تئاتر ایران مدتی است به دلیل بیماری سرطان تحت درمان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.