» آرشیو مطالب » «خرگوش» روی صحنه می‌آید/ بازگشت به تئاتر بعد از ۳۶ سال
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«خرگوش» روی صحنه می‌آید/ بازگشت به تئاتر بعد از ۳۶ سال

اردیبهشت 4, 1401 1

نمایش «خرگوش»‌ نوشته‌ کولین سررو با ترجمه و کارگردانی میترا زاهدی و تهیه‌کنندگی وحید کشاورز به‌ زودی و برای اولین بار در ایران روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش تئاتر آنلاین، میترا زاهدی کارگردان و مدرس تئاتر در کشور آلمان بعد از گذشت ۳۶ سال از آخرین تجربه‌ حضور روی صحنه‌ تئاتر ایران با نمایش «خرگوش یا داستان بسیار عجیب یک خانواده‌ نه چندان معمولی» به صحنه تئاتر ایران باز می گردد.

این اثر براساس نمایشنامه‌ «لاپن لاپن» اثر کولین سررو نویسنده‌ معاصر فرانسه با تهیه‌کنندگی وحید کشاورز به صحنه‌ می رود. نمایشنامه‌ «لاپن لاپن» پیش از این در برخی کشورهای اروپایی با موفقیت روی صحنه رفته اما تاکنون در ایران اجرایی نداشته است.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «به زودی بهتون می‌گیم خونه خیلی کوچیک خونواده بسیار عجیب خرگوش کجاست! شاید شما هم توش جا شدید!»

میترا زاهدی پیشتر این اثر را در برلین با بازیگران آلمانی روی صحنه برده و سال گذشته تصمیم به اجرای این نمایش با بازیگران ایرانی گرفته است. تمرین و آماده‌سازی نمایش‌ «خرگوش» تولید گروه تئاتر «بازگشت» از پاییز ۱۴۰۰ آغاز شده است و اکنون مراحل پایانی تمرین را سپری می کند. «رویای شب نیمه تابستان»، «ملاقات بانوی سالخورده»، «آخرین شب شهرزاد»،‌ «یادداشت‌های آقای کاف» و «وضعیت صفر» از جمله آثار زاهدی در مقام کارگردان به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×