0151نمایش «نویسنده مرده است» جمعه 29 دی ماه در حضور استقبال تماشاگران با تقدیم اجرا به نمایشنامه‌نویس فقید تئاتر ایران به اجرای خود پایان داد.

آرش عباسی نویسنده و کارگردان نمایش ضمن تقدیر از تماشاگران ، هنرمندان و عوامل اجرایی این اثر نمایشی گفت: از همه عوامل اجرایی نمایش و کارکنان مجموعه تئاتر شهر که در این مدت یاری‌گر ما بودند و سختی‌های این نمایش را تحمل کردند، صمیمانه قدردانی می‌کنم. ضمن اینکه لازم است همین جا از همه هنرمندانی که در این مدت با اظهار لطف خود این اثر نمایشی را مورد لطف و مهربانی خود قرار دادند بار دیگر تشکر کنم.

این نویسنده و کارگردان تئاتر در بخش پایانی صحبتهایش تصریح کرد: اجرای پایانی نمایش« نویسنده مرده است» را تقدیم به نمایشنامه نویس ناکامی می‌کنم که بیشتر از 29 بهار در این دنیا زندگی نکرد. اجرای امشب را با افتخار به زنده یاد حسن حامد تقدیم می‌کنم که نقش ارزنده‌ای در تاریخ ادبیات نمایشی ما دارد.

قادر آشنا ، حسین پارسایی ، احسان کرمی ، محمد ابراهیمیان ، سید صادق موسوی ، احمد امینی از جمله هنرمندانی بودند که در اجرای پایانی نمایش نویسنده مرده است در تالار سایه حضور داشتند.

**********

نمایش «داستان‌ های نا تمام» جمعه 29 دی ماه با تقدیم به بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون به اجرای خود در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر پایان داد.

اسماعیل خلج نویسنده و کارگردان نمایش بعد از پایان اجرا پایانی این اثر نمایشی ضمن تقدیر هنرمندانی که در این اجرا حضور داشتند، گفت: متاسفانه من برای فعالیت در عرصه تئاتر به دانشکده‌های هنری نرفتم اما طی این سالها در محضر استادان و هنرمندان بزرگی به آموختن تئاتر مشغول شدم که هر کدام تاثیر زیادی در فعالیتهای تئاتری من داشتند.

وی ادامه داد: با کسب اجازه از همه هنرمندانی که در اجرای پایانی نمایش ما حضور داشتند، این اجرا را به استاد داود رشیدی تقدیم می کنم و امیدوارم این هدیه ناقابل مورد قبول استاد فرهیخته تئاتر و سینمای ایران قرارگیرد.

قادر آشنا ( مدیرکل هنرهای نمایشی )، حسین محجوب ، احترام برومند، مجید قناد ، مارال فرجاد ، هوشنگ قوانلو از جمله هنرمندانی بودند که در اجرای پایانی نمایش «داستان های ناتمام» حضور داشتند.

**********

باربارا شیل کارگردان و عروسک گردان مطرح آلمانی با هیئت همراه، در چهارمین روز از برپایی سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور در مجموعه ایرانشهر به تماشای نمایش « هملت» به کارگردانی رضا گوران نشست.

نمایش «هملت» در اجرای جمعه 29 دی ماه در حالی میزبان هنرمندانی همچون باربارا شیل، دکتر علی رفیعی، محمدعلی سجادی، رحمان سیفی آزاد، هانیه توسلی، ویشکا آسایش، لاله اسکندری، کتایون فیض مرندی، اهو خردمند، شبنم فرشادجو، علی رضا کوشک جلالی، خسرو احمد…. بود که در پایان اجرای خود را به دکتر علی رفیعی تقدیم کرد.

نمایش 90 دقیقه ای «هملت» با بازی آتیلا پسیانی، صابر ابر، بهناز جعفری، ستاره پسیانی، داریوش موفق و شیرین فرشباف با بازنویسی محمد چرمشیر روایتی امروزی از نمایشنامه هملت به قلم ویلیام شکسپیر است که تا دوم بهمن اجراهای خود را در سالن استاد سمندریان مجموعه تماشاخانه ایرانشهر ادامه می‌دهد.

گفتنی است این نمایش پس از اتمام سی و یکمین جشنواره بین المللی تائتر فجر نیز با 8 اجرا در سالن یاد شده میزبان علاقمندان به هنرهای نمایشی خواهد بود.

از دیگر عوامل این نمایش می توان به؛ آرش گوران آهنگساز، نورالدین حیدری ماهر دستیار اول کارگردان، برنامه ریز و مدیر تولید، آتوسا قلم فرسایی طراح لباس، امین یزدانی نژاد مدیر صحنه و یحیی پاکدل طراح پوستر و بروشور اشاره کرد.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :