خاکی: به درخواست اجرای «خیاط» پاسخ ندادند

کارگردان نمایش ” روال عادی”، گفت: متن نمایش ” خیاط” را همراه با نامه درخواست از زمان مدیریت خانم مقتدی در تئاتر شهر پیشنهاد داده بودم و اخیرا هم این درخواست را به آقای شریعتی، مدیر فعلی ارائه کردم اما تا کنون هیچ پاسخی به درخواست من داده نشده است.

کارگردان نمایش ” روال عادی”، گفت: متن نمایش ” خیاط” را همراه با نامه درخواست از زمان مدیریت خانم مقتدی در تئاتر شهر پیشنهاد داده بودم و اخیرا هم این درخواست را به آقای شریعتی، مدیر فعلی ارائه کردم اما تا کنون هیچ پاسخی به درخواست من داده نشده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «روال عادی» به کارگردانی محمدرضا خاکی در تماشاخانه ایرانهشر، سالن استاد سمندریان روی صحنه است. مسعود دلخواه و کورش سلیمانی بازیگران این اثر نمایشی هستند. این نمایش پیش از این، سال ۸۹ در مجموعه تئاتر شهر اجرا شده است و مسعود دلخواه و ایوب آقاخانی در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

محمدرضا خاکی در گفت و گو با ایسکانیوز، درباره دلایل باز تولید این نمایش، گفت: سال ۸۹ اجرای «روال عادی» با جام جهانی فوتبال همراه بود و با اینکه در آن زمان امکانات اطلاع رسانی به این شکل وجود نداشت نمایش با استقبال روبرو شد، پس از اتمام اجرای «روال عادی» در سال ۸۹ افراد زیادی از من خواستند که دوباره این نمایش اجرا شود.

او ادامه داد: چند بار تلاش کردم که این نمایش دوباره امکان اجرا پیدا کند اما میسر نشد، تا اینکه امسال یک زمان اجرا در تماشاخانه ایرانشهر به من داده شد و تصمیم داشتم نمایشنامه تازه ای را کار کنم به همین دلیل برای اجرای یک نمایش جدید مقدمات تمرین «خیاط» نوشته اسلاومیر مروژک را فراهم کردم اما به دلیل محدودیت زمان و اگر بخواهم صادقانه بگویم تنها دلیل همین بود که فکر کردم بهترین فرصت برای اجرای دوباره نمایش «روال عادی» است.

خاکی درباره جایگزینی سلیمانی به جای ایوب آقاخانی گفت: از یک سال پیش هم کا ما سعی کردیم این کار را اجرا کنیم، آقاخانی در چند پروژه فیلم حضور داشت که یکی از پروژه ها طولانی مدت بود و زمانی هم که امسال هم تمرین ها را شروع کردیم این بازیگر برای تصویربرداری در شهرستان به سر می برد در نتیجه تصمیم گرفتم که بازیگر دیگری انتخاب کنم.

او با اشاره به نمایشنامه ای که برای آینده به منظور اجرا در نظر دارد، اظهار کرد: در نظر دارم که اگر فرصتی فراهم شود نمایشنامه “خیاط” را برای اجرا در تئاتر شهر اجرا کنم. متن این نمایش را همراه با نامه درخواست از زمان مدیریت خانم مقتدی در تئاتر شهر پیشنهاد داده بودم و اخیرا هم این درخواست را به آقای شریعتی، مدیر فعلی ارائه داده ام.

خاکی افزود: تا کنون هیچ پاسخی به درخواست من داده نشده است. در ضمن من پیشتر از این نمایشنامه دیگری به نام ” آتش سوزی ها” اثر وجدی معود را که به تازگی ترجمه و منتشر کرده ام و نمایشنامه بسیار با اهمیت و با ارزشی است را به مرکز هنرهای نمایشی و خدمت آقای شفیعی ارائه داده ام و بطور کلی این نمایش مورد تایید برای اجرا قرار گرفته ولی چون نمایشی است که نیازمند امکانات گسترده است و باید در تالار وحدت اجرا شود و مورد حمایت قرار بگیرد فعلا در انتظار فرصت برای گفتگوی جدی و گرفتن نوبت هستم.

خاکی در توضیح نمایشنامه ” آتش سوزی ها” گفت: این نمایشنامه به مساله ی جنگ های داخلی لبنان می پردازد و از مردمان فلسطین دفاع می کند. احترام به کرامت انسانی و بویژه احترام به زنان و مادران فلسطین از جمله مسایلی است که در این نمایش در شکلی بسیار هنری و در اوج زیبایی و قدرت پرداخته شده است.

ایسکانیوز