خانواده شهید بهشتی به تماشای «هفت روز از تیر شصت» نشستند

خانواده شهید بهشتی جمعه شب ١۶ تیر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «هفت روز از تیر شصت» نشستند.

خانواده شهید بهشتی جمعه شب ١۶ تیر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «هفت روز از تیر شصت» نشستند.

به گزارش تئاتر آنلاین، علیرضا بهشتی فرزند شهید بهشتی پس از پایان نمایش «هفت روز از تیر شصت» ضمن تشکر از گروه نمایشی گفت: روایت این نمایش در به تصویر کشیدن رویدادها و ماجرای انفجار حزب جمهوری اسلامی کاملا منطبق با جزییات این واقعه بود. بسیاری از گروه ها از جمله منافقین در آن زمان بسیار منتقد پدر من بودند و دشمنی آشکاری داشتند و بعد از بمب گذاری هفتم تیر متنبه و پشیمان شدند.

وی افزود: مهم ترین فایده مرور تاریخ و زنده نگه داشتن این حوادث در آثار هنری جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته است و ما را نسبت به گذشته و حال آگاه می سازد که بسیاری از آنها به خاطر جو و فضای حاکم بر آن دوران اتفاق افتاده است.

وی در پایان متذکر شد: گذشته چراغ راه آینده برای همه است.

محبوبه سادات بهشتی کوچکترین دختر شهید بهشتی نیز بعد از تماشای این اثر نمایشی گفت: من در زمان شهادت پدر هفت سال بیشتر نداشتم و حوادث آن دوران را به خاطر ندارم و تنها تصویر ذهنی من از آن ایام مربوط به روایت هایی از پدر و اتفاقات آن روز هاست که دیگران برای من تعریف کرده اند و نمایش شما نیز من را برای درک بهتر این مفهوم بسیار کمک کرد.

نمایش «هفت روز از تیر شصت» به نویسندگی کامران شهلایی، کارگردانی محمد لارتی و کامران شهلایی و بازی رامین سیار دشتی، فرزین محدث، مژگان خالقی، فرهاد تفرشی، احمد جعفری، هدیه رضایی و مرضیه بدرقه هر روز ساعت ۲۰:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.