خانواده‌ای که از نام جوان رزمنده سواستفاده می‌کنند/ ارثیه جنجالی

کارگردان نمایش «عند از مطالبه» که در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر در حال اجرا است، بیان کرد که این اثر با نگاهی منتقدانه به احوالات آدم های بعد از جنگ تحمیلی می پردازد. سامان خلیلیان کارگردان «عند از مطالبه» که این روزها در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است درباره موضوع این […]


کارگردان نمایش «عند از مطالبه» که در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر در حال اجرا است، بیان کرد که این اثر با نگاهی منتقدانه به احوالات آدم های بعد از جنگ تحمیلی می پردازد.

سامان خلیلیان کارگردان «عند از مطالبه» که این روزها در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است درباره موضوع این نمایش به تئاتر آنلاین گفت: «عند از مطالبه» نوشته مرتضی شاه کرم که سال ها است در گروه تئاتر «سکوت» با هم همکاری داریم، موضوعی اجتماعی دارد و در فضایی منتقدانه به احوالات آدم های بعد از جنگ تحمیلی می پردازد.

وی درباره داستان «عند از مطالبه» توضیح داد: داستان این نمایش روایتگر جوانی است که از جنگ برنگشته و چون پدر و مادر او هم فوت کرده اند یکی از بستگان به این نتیجه رسیده که اگر این جوان شهید شناخته شود تمامی ارثیه او به بستگان درجه ۲ و ۳ خانواده خواهد رسید از این رو همه تلاش می کنند ثابت کنند که با این جوان از جنگ برنگشته نسبت دارند.

خلیلیان درباره شکل اجرای این اثر نمایشی اظهار کرد: بنا به ضرورت آدم های نمایش که باید با هم درگیر باشند، صحنه دوسویه طراحی شده است. ضمن اینکه در صحنه نمایش آیینه هایی تعبیه شده تا از این طریق شاهد برون ریزی درونیات آدم ها در داخل صحنه باشیم.

وی در پایان درباره شرایط سالن قشقایی برای اجرای نمایش «عند از مطالبه» تأکید کرد: برای اجرای ما سالن قشقایی مدنظرم بود در عین اینکه برای در اختیار داشتن سالن نیازی نیست تا گروه هزینه ای را پرداخت کند زیرا این روزها هزینه سالن های خصوصی تبدیل به یک معضل برای گروه های تئاتری شده است.

نمایش «عند از مطالبه» با تهیه کنندگی نوید محمدزاده از ۱۳ شهریور اجرای عمومی خود را در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر آغاز کرده است و ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

در این نمایش به ترتیب حروف الفبا، پروا آقاجانی، ابتسام بغلانی، جواد پولادی، آتیه جاوید، حسام‌خلیل نژاد، محمد زوار بیریا، مرتضی شاه کرم، الهه شه پرست، احمد صمیمی، سلمان فرخنده و سید علی موسویان به ایفای نقش می پردازند.

عکس کنار خبر از مهدی آشنا است.

کد خبر ۴۳۹۵۹۵۲
فریبرز دارایی