جلال دوزنده گفت: موسسه توسعه هنرهای معاصر هیچ‌گونه مجوزی از سوی وزارت ارشاد برای فعالیت فرهنگی خود به شهرداری برای اخذ مجوزهای لازم ارائه نداد ضمن اینکه مالک دیگر نمی‌خواهد در آن ساختمان فعالیت فرهنگی صورت گیرد.

جلال دوزنده رئیس اداره اجرای احکام شهرداری منطقه 6 تهران در خصوص مشکلات پیش آمده برای خانه نمایش 2 و پلمب آن گفت: کمیسیون ماده 100 طی جلسه‌ای که برگزار کرد به این نتیجه رسید که باید این ساختمان به کاربری اصلی خود یعنی مسکونی بازگردد.

وی ادامه داد: دلیل پلمب این ساختمان ابتدا این است که موسسه توسعه هنرهای معاصر هیچ‌گونه مجوزی از سوی وزارت ارشاد به ما ارائه نداد تا مجوز مجتمع فرهنگی و هنری را از سوی شهرداری دریافت کند، از طرف دیگر مالک ساختمان نیز دیگر نمی‌خواهد که این ملک کاربری فرهنگی هنری داشته باشد. البته در حال حاضر ساختمان فک پلمب است اما مهلتی یک ماه داده شده برای تخلیه ساختمان که این مدت زمان 14 آذر ماه به پایان می‌رسد.

دوزنده بیان داشت: با وجود اینکه مالک ساختمان تمایلی به فعالیت فرهنگی و هنری در ملک خود ندارد با این وجود اعلام می‌کنم که اگر همین الان هم موسسه توسعه هنرهای معاصر مجوز ارشاد را برای ما بیاورد، شهرداری تمام اقدامات و همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیس اداره اجرای احکام شهرداری منطقه 6 گفت: در طول این مدت اخطارهای متعدد و مکرری هم به مالک و هم مستاجر داده شد اما موسسه توسعه هنرهای معاصر هیچ یک از این اخطارها را مورد پیگیری قرار داد تا اینکه این ساختمان این پلمب کرد و مهلتی یک ماهه داد تا ابتدا تکلیف ساختمان مشخص و سپس این ساختمان تخلیه شود.

دوزنده تصریح کرد: در خصوص تخلیه ساختمان نیز یک تعهد محضری مالک داده تا 14 آذر ماه ضمن یا اینکه رفع خلاف کند یا اینکه تخلیه کند و ساختمان را به کاربری اولیه خود بازگرداند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :