» آرشیو مطالب » آغاز سومین هفته‌ی “مهرواره تئاتر ماه” با 2 نمایش جدید
نمایش میدان مقاومت
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

آغاز سومین هفته‌ی “مهرواره تئاتر ماه” با 2 نمایش جدید

شهریور 13, 1395 0

هفته‌ی سوم مهرواره تئاتر ماه با اجرای ۲ نمایش از استان‌های مازندران و خراسان رضوی از روز دوشنبه- ۱۵ شهریورماه- کار خود را پی می‌گیرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، هفته‌ی سوم از دومین “مهرواره‌ تئاتر ماه” (رپرتوآر تئاتر مراکز استانی حوزه هنری) با اجرای ۲ نمایش از استان‌های مازندران و خراسان رضوی در تماشاخانه‌های “ماه” و “مهر” از روز دوشنبه- ۱۵ شهریورماه- دنبال می‌شود.
بنا بر اعلام برنامه‌های این رپرتوآر، نمایش “گِل خون” به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزارجریبی از استان مازندران از روز دوشنبه- ۱۵ شهریورماه، ساعت ۱۸- در تماشاخانه‌ی ماه حوزه هنری به صحنه می‌رود.
این نمایش که مضمونی عاشورایی دارد حماسه‌ی کربلا را از زوایه نگاه تازه‌تری روایت می‌کند.
همچنین نمایش “میدان مقاومت” به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی محمد جهان‌پا از استان خراسان رضوی نیز از روز دوشنبه- ۸ شهریورماه، ساعت ۱۹:۳۰- در تماشاخانه‌ی مهر میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
در خلاصه داستان این نمایش آمده: ایوب سفری را آغاز می‌کند. در مسیر سفر، شاهد واقعیت‌هایی است که نمایانگر حکمت امروز و لحظه‌ی سفر است!
خاطرنشان می‌شود هر دو نمایش مورد اشاره، تا روز ۱۹ شهریورماه در تماشاخانه‌های حوزه هنری پذیرای تماشاگران خواهند بود.
گفتنی است در دو هفته‌ی اول “مهرواره‌ تئاتر ماه”، نمایش‌های “کاست محزون” به کارگردانی مسلم سلیمانیان از استان چهارمحال و بختیاری، “اینجا خونه منه” به کارگردانی احسان جانمی از اصفهان، “دیلان” به کارگردانی ندا قربانیان از استان البرز و “مثل یه گوله برف کوچیک” با کارگردانی مهرداد هنرمند از استان گیلان با استقبال مخاطبان به صحنه رفتند.
از نمایش‌های “مهرواره تئاتر ماه” هنرمندانی چون اصغر همت، دکتر قطب‌الدین صادقی، دکتر محمدرضا خاکی، دکتر رحمت امینی، هادی مرزبان، دکتر مرتضی کاظمی، پرویز تاییدی، داریوش اسدزاده، رضا صابری، بهزاد خداویسی، بهزاد فراهانی، مسعود فروتن، رضا فیاضی، جواد انصافی، صمد چینی‌فروشان، مصطفی محمودی، بهزاد صدیقی، مجید قناد، فرهاد بشارتی، ساغر عزیزی، جلیل فرجاد، کامران رسول‌زاده، نوشین تبریزی، فریبا شاهسون، فرج‌اله گلسفیدی، فرزان بهنام و… دیدن کردند.

یاد‌آور می‌شود دومین “مهرواره‌ تئاتر ماه” با اجرای ۹ اثر نمایشی از برگزیدگان تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، از ۳۱مرداد تا ۱۶مهرماه ۹۵ به دبیری توحید معصومی در تماشاخانه‌های “مهر” و “ماه” برگزار می‌شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×