به گزارش تئاتر آنلاین، همواره با آغاز ماه محرم شاهد برگزاری مجالس تعزیه در نقاط مختلف کشور هستیم که علاقه‌مندان بسیاری دارد. گروه‌های تعزیه‌خوان در این ایام و در مقاطع مختلف زمانی به اجرای مجالس تعزیه می‌پردازند.

در گروه هنر تئاتر آنلاین و با آغاز ماه محرم، تصمیم بر این شد که در دهه اول این ماه بخش‌هایی از مجالس تعزیه برگزار شده در سال‌های گذشته منتشر شود.

از این رو احمد عزیزی تعزیه‌خوان با سابقه تصاویری از مجالس تعزیه‌ای را که پیش از این برگزار کرده در اختیار تئاتر آنلاین قرار داد.

این مجالس تعزیه در قالب طرح «ت عزیه‌خانه مهر» منتشر می‌شود و دومین مجلس «تعزیه‌خانه» اختصاص به بخش دوم مجلس تعزیه «دو طفلان مسلم» دارد.

در این بخش از مجلس «دو طفلان مسلم»، در کوفه زن حارث بدون اطلاع همسر خود به محمد و ابراهیم فرزندان مسلم بن عقیل پناه داده است. حارث وقتی در منزل در خواب است با شنیدن نجواهایی بیدار می‌شود و پس از آن پی به حضور طفلان مسلم می‌برد.

زن حارث قصد دارد تا مانع همسر خود شود اما حارث که طمع به گرفتن پاداش دارد محمد و ابراهیم را دستگیر می‌کند و در نهایت این ۲ طفل را به شهادت می‌رساند.

مجلس تعزیه «دو طفلان مسلم» در نظر گرفته شده برای انتشار در سال ۹۷ و در حسینیه باب‌الحوائج چزانی‌های مقیم مرکز و توسط گروه تعزیه «سیدالشهدا (ع)» به سرپرستی احمد عزیزی اجرا شده است. بانی این مجلس حسین عیسی‌وند است و احمد عزیزی (چوپان)، قاسم تسبیحی (چوپان)، عقیل صدقی (شریع)، حسین عقیقی (زن حارث)، حبیب ماهر (کنیز حارث)، دانیال جانقلی (دو طفلان)، امیرعباس باقری (دو طفلان)، امیرعلی حیدری (پسر شریع)، جواد جودی (ابن زیاد)، حسین حیدری (حارث)، محمد میرنقی (غلام ابن زیاد دوم)، محمد اصغرپور (غلام ابن زیاد اول)، تعزیه‌خوانان این مجلس هستند.

گروه موزیک مجلس «دو طفلان مسلم» نیز متشکل از علی تحش نوازنده شیپور، میثم شکری نوازنده طبل ریز و میلاد عزیزی نوازنده طبل بزرگ است.

منبع

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :