جولین مور بازیگر سریال شد/ بازی در مجموعه تاریخی

جولین مور به سریال تاریخی «مری و جورج» پیوسته است. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ددلاین، جولین مور بازیگر برنده اسکار به سریال تاریخی «مری و جورج» پیوست. این سریال که محصول شبکه‌های اسکای و ای‌ام‌سی است، با تمرکز بر زندگی مری ویلرز و پسرش جورج اولین دوک باکینگهام ساخته می‌شود. این سریال […]

جولین مور به سریال تاریخی «مری و جورج» پیوسته است.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ددلاین، جولین مور بازیگر برنده اسکار به سریال تاریخی «مری و جورج» پیوست. این سریال که محصول شبکه‌های اسکای و ای‌ام‌سی است، با تمرکز بر زندگی مری ویلرز و پسرش جورج اولین دوک باکینگهام ساخته می‌شود.

این سریال که ۸ اپیزودی است و دی‌سی مور که پیشتر نویسندگی «کشتن ایو» و «معبد» را برعهده داشت، نویسنده فیلمنامه آن است بر مبنای رویدادهای واقعی و با الهام از کتاب غیرداستانی «قاتل شاه» نوشته بنجامین وولی ساخته می‌شود.

جولین مور در این سریال نقش مری ویلرز را بازی می‌کند. کنتس باکینگهام در قرن هفدهم انگلستان سعی کرد با استفاده از پسر زیبارویش جورج، به قلب شاه جیمز اول راه پیدا کند. آنها از این طریق به یکی از ثروتمندترین و سرشناس‌ترین مادر و پسرهای تاریخ انگلستان بدل شدند.

فیلمبرداری این سریال از اوایل سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

«مری و جورج» دومین سریال تلویزیونی کارنامه مور پس از «سرگذشت لیزی» است که سال ۲۰۲۱ از اپل تی‌وی پلاس پخش شد.

الیور هرمانوس سازنده «زندگی» که چندی پیش در جشنواره‌های ساندنس، ونیز و تورنتو دیده شد کارگردان این سریال است.

اسکای این سریال را در بریتانیا، ایرلند، آلمان و ایتالیا پخش می‌کند و ای‌ام‌سی آن را در آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و هند به نمایش درمی‌آورد.

جولین مور بازیگر «هنوز آلیس» برای این فیلم جایزه اسکار دریافت کرد.