» آرشیو مطالب » جورج کلونی تهیه‌کننده یک مستند شد/ رسوایی سوء‌استفاده در دانشگاه
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

جورج کلونی تهیه‌کننده یک مستند شد/ رسوایی سوء‌استفاده در دانشگاه

خرداد 19, 1401 0

جورج کلونی تهیه کننده مستندی شد که به رسوایی سوء‌استفاده جنسی از دانشجویان در دانشگاه ایالتی اوهایو می‌پردازد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، اچ‌بی‌او اعلام کرد ساخت فیلم مستندی را شروع کرده که با تمرکز بر رسوایی سوء‌استفاده جنسی در دانشگاه ایالتی اوهایو و توسط جورج کلونی ساخته می‌شود.

این فیلم مستند بر اساس گزارشی ساخته می‌شود که گزارش اصلی «اسپورتز ایلوستریتد» در سال ۲۰۲۰ بود و توسط جان ورتایم درباره اتهام سوء‌استفاده جنسی در دانشگاه ایالتی اوهایو از سال ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۸ تهیه شده بود. این گزارش نشان می‌دهد چگونه پزشک ورزشی –ریچارد اشتراوس- از صدها دانشجوی ورزشکار مرد که بیشترشان در تیم‌های کشتی و فوتبال حضور داشتند سوء‌استفاده کرد و چگونه دانشگاه سعی کرد همه چیز را نادیده بگیرد.

یک تحقیق مستقل در این باره در سال ۲۰۱۸ انجام شد و به این نتیجه رسید که دانشگاه در اوایل سال ۱۹۷۹ در این باره مطلع شده و بررسی هم کرد، اما موضوع را به مجریان قانون گزارش نکرد. اشتراوس سال ۱۹۹۸ بازنشسته شد و سال ۲۰۰۵ به زندگی‌اش خاتمه داد.

اوا اورنر مستندساز برنده اسکار برای مستند «تاکسی به دل تاریکی» در سال ۲۰۰۷، کارگردانی این فیلم را که تولیدش شروع شده، برعهده دارد . این فیلم برمبنای مصاحبه‌های بلند با قربانیانی که بسیاری از آن‌ها قبلا در این باره صحبتی نکرده بودند ساخته می‌شود.

جورج کلونی و گرنت هسلوف این فیلم را تهیه می‌کنند. این مستند از شبکه اچ‌بی‌او پخش می‌شود و بعد به صورت آنلاین در اچ‌بی‌او مکس در دسترس قرار می‌گیرد.

خبر ساخته شدن این مستند توسط کمپانی کلونی در سال ۲۰۲۱ منتشر شده بود و آن زمان قصد ساخته شدن یک سریال مستند در این باره بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×