» آرشیو مطالب » «جهان بانو» شعار نمی‌دهد/ هنر به خلاقیت نیاز دارد نه هزینه گزاف
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

«جهان بانو» شعار نمی‌دهد/ هنر به خلاقیت نیاز دارد نه هزینه گزاف

آبان 22, 1401 0

کاظم احمدزاده مجری برنامه‌های تلویزیونی، نمایش میدانی «جهان بانو» را اثری دانست که شعاری نیست و برپایه عنصر خلاقیت بنا شده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، سیدکاظم احمدزاده مجری تلویزیون بعد از تماشای نمایش میدانی «جهان بانو» گفت: آثار زیادی در تلویزیون و سینما با هزینه های گزاف ساخته می شود اما خروجی برخی از آنها پایین است در حالی که در کار هنری باید خلاق بود تا بتوان مخاطب را جذب کرد و روی آنها تاثیر گذاشت. نمایش «جهان بانو» نمونه خوبی است تا بتوان پی برد به جای صرف هزینه بالا، می توان براساس عنصر خلاقیت اثری درخور ساخت.

وی ادامه داد: امروز نسل جوان ما نیاز به روشنگری دارد و این اتفاق باید هنرمندانه رخ بدهد. هنر، یک شمشیر ۲ لبه است؛ یعنی هم آثار مثبت به همراه دارد و هم می تواند تخریب کننده باشد. متاسفانه غربی ها از این قابلیت بهره ای درست برده اند و روی برخی جوان ها و مردم ما اثر منفی می گذارند. ما باید بیش از پیش سراغ آثار خلاقانه برای تبیین مفاهیم مختلف برویم.

احمدزاده با بیان اینکه «جهان بانو» نمایش هنرمندانه در انتقال مفاهیم دینی و اخلاقی است، عنوان کرد: من از تماشای این اثر لذت بردم چراکه از نظر هنری و سرعت انتقال مفهوم، سطح بالایی دارد. البته هیچ کاری خالی از عیب نیست و «جهان بانو» هم به ویژه در بخش پایانی می توانست مصادیق بیشتری داشته باشد؛ مصادیقی که امروز همه جوان ها با هر قشر فکری با آنها درگیر هستند. خصوصا که باید بدانند پشت پرده ماجرای های اخیر چیست.

این مجری در پایان صحبت هایش گفت: نمایش «جهان بانو» اثری شعاری نیست و صرفا روایات را با زبان هنری پیش چشم مخاطب قرار می دهد. به همین دلیل است که تماشاگر خود قضاوت می کند و این شیوه‌ای است که باید همه آثار هنری از آن تبعیت کنند.

نمایش میدانی «جهان بانو» تازه‌ترین اثر سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که به همت موسسه سیمای ققنوس روی صحنه می رود و به زندگی زنان تاثیرگذار عالم از ازل تا زمان حال می‌پردازد. این نمایش هر روز ساعت ۱۸ در بوستان ولایت تهران اجرا می شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه و رزرو بلیت رایگان، به سامانه namaticket.ir مراجعه کنند.

عوامل نمایش میدانی «جهان بانو» عبارتند از تهیه کننده: علی اسماعیلی، کارگردان: حسن بزرا، مجری طرح: امیر حسین طهرانی، طراح نور: عباس رحمانی‌پور، طراح صحنه و دکور: مرتضی پورحیدری، مدیر تولید: داود طامهری، طراح صدا: عرفان حسن زاده، طراح جلوه‌های ویژه میدانی: یاسر یارمحمدی، مجری صدا: علی بیرنگ، مدیر تدارکات: تورج سلیمانی و طراح گریم: هاشم جوری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×