» آرشیو مطالب » جشنواره ملی تئاتر کوتاه اهر می‌تواند به شکل بین‌المللی برگزار شود
2182407
آرشیو مطالب - استان ها

جشنواره ملی تئاتر کوتاه اهر می‌تواند به شکل بین‌المللی برگزار شود

شهریور 1, 1395 0

اهر- رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با بیان اینکه جشنواره ملی تئاتر کوتاه اهر می تواند به شکل بین‌المللی برگزار شود، گفت: اهر ظرفیت این را دارد که از جشنواره بین المللی میزبانی کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، بابک نهرین در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه به اعتقاد بنده کیفیت برخی از نمایش‌های راه‌یافته به بخش اجرای دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) مطلوب نیست، اظهار کرد: تاکنون تنها از دو اثر لذت برده‌ام و برخی از آثار نمایشی از لحاظ کیفیتی مورد قبول نیست.

وی بابیان اینکه بایستی در دوره یازدهم جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر آثاری که انتخاب می‌شود از نظر کیفیت و محتوایی سازگار با رویداد هنری جشنواره ملی تئاتر کوتاه باشد، افزود: باید تأسف خورد که از مجموع ۲۱۲ اثر ارسال شده به دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر خروجی اثرهایی ضعیف باشد.

رئیس انجمن نمایش آذربایجان شرقی ادامه داد: معتقد نیستم که از جمع بیش از ۲۰۰ اثر ارسالی تمامی آثار همچون آثار برگزیده باشد و یا شاید پشت پرده انتخاب آثار برگزیده مسائلی وجود داشته که ما از آن بی‌خبر هستیم و از طرفی در دهمین جشنواره تئاتر کوتاه حساسیت بی‌ دلیل بیش از اندازه به چشم می‌خورد.

آبروی هنری استان درگرو برگزاری باشکوه جشنواره تئاتر کوتاه اهر است

نهرین با تأکید بر اینکه آبروی هنری و فرهنگی آذربایجان شرقی در گرو برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر است، گفت: چگونه برگزار کردن جشنواره برای انجمن نمایش و استان مهم است به‌جای اینکه حساسیت بیش از حد از خود نشان دهیم بایستی به ارتقاء سطح کیفی جشنواره بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان اهر و منطقه ارسباران (قره داغ) ظرفیت این را دارد که از جشنواره بین‌المللی تئاتر کوتاه میزبانی کند، اظهار داشت: سال آینده باید از گروه‌های نمایشی کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و روسیه دعوت کنیم تا در جشنواره تئاتر کوتاه اهر شرکت کنند و از طرفی با دعوت گروه‌های نمایشی بین‌المللی سطح جشنواره تئاتر را افزایش دهیم نه اینکه با انتخاب اثرهای ضعیف تلاش هنرمندان را زیر سؤال برد.

رئیس انجمن نمایش آذربایجان شرقی یادآور شد: متأسفانه در کشور ما به افرادی که به هر نحوی به سمت اعتیاد کشیده شده و یا در زندان‌ها زندانی هستند هزینه می‌شود ولی برای افراد سالم هیچ هزینه‌ای برای سالم نگه‌داشتن افراد نمی‌شود و مسببان و بانیان جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر افراد فرهنگی و سالمی هستند و همیشه برخی‌ها منتظر این هستند که فرد با انجام کارهای خلاف روانه زندان شود تا برای نگه‌داشتن آن‌ها هزینه کنیم.

اهر می‌تواند به خاستگاه اصلی تئاتر کوتاه ایران تبدیل شود

نهرین بابیان اینکه فرهنگ‌سازی و انجام فعالیت‌های فرهنگی کار یک‌شبه نیست بلکه با هزینه کردن در دراز مدت فرهنگ‌سازی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اگر به جشنواره تئاتر کوتاه اهر توجه داشته باشیم متوجه خواهیم شد که علاقه جوانان به هنر و هنرمند به چه اندازه‌ای است در حالی که جوانان با حضور در فعالیت‌های هنری از آسیب‌های اجتماعی در امان می‌مانند.

وی در پایان تأکید کرد: منطقه ارسباران و شهرستان اهر با حمایت‌های مسئولان می‌تواند به‌جایگاه فرهنگی و خاستگاه اصلی تئاتر کوتاه ایران تبدیل شود ولی متأسفانه جشنواره‌هایی که تاکنون برگزار شده در شان منطقه ارسباران و اهر نیست، باید به‌جای سنگ‌اندازی در روند برگزاری جشنواره به دنبال راه چاره‌ای باشیم تا جشنواره تئاتر کوتاه اهر را رونق دهیم شاید درگذشته مشکلاتی وجود داشته ولی نباید به خاطر وجود حاشیه و مشکل زحمات هنرمندان نادیده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×