» آرشیو مطالب » جشنواره فجر «نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را برگزار می‌کند
جشنواره فجر «نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را برگزار می‌کند
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

جشنواره فجر «نشست اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را برگزار می‌کند

بهمن 8, 1401 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره، چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نشست «اتحادیه تئاتر جهان اسلام» را با ۶ محور تخصصی برگزار می‌کند.

«شناخت ظرفیت‌های تئاتر»، «فعالیت‌های فرامرزی در کشورهای جهان اسلام در حوزه تئاتر»، «فلسفه تئاتر در کشورهای اسلامی»، «بررسی مشکلات و موانع هنر تئاتر در کشورهای اسلامی»، «راهکارهای علمی قابل اجرا در رشد و ارتقای هنر تئاتر در کشورهای اسلامی» و «ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک در زمینه تئاتر در کشورهای اسلامی» محورهای این اجلاس است.

همچنین همزمان با برپایی این اجلاس، نشست «هم‌اندیشی بین‌المللی اتحادیه تئاتر جهان اسلام» با ۶ مقاله علمی از کشورهای عراق (۲مقاله)، تونس، الجزایر، مصر و ایران برگزار می‌شود و طی برپایی آن ظرفیت‌های تئاتر در کشورهای اسلامی از جهات مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بر اساس آمار اعلامی دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، پژوهشگران و صاحب نظرانی با ۲۰ مقاله درخواست شرکت در این نشست را داشتند که در نهایت مقالات جمال گرمی کارگردان تئاتر و رئیس بخش هنری تئاتر ملی الجزایر، عزالدین عباسی رئیس دانشگاه هنرهای زیبای تونس، ریاض زمال استاد دانشکده عالی موسیقی و تئاتر، عبدالکریم عبود رئیس دانشکده زیبای هنرهای بصره و محمود کحیله رئیس اداره آموزشی هنرهای نمایشی مصر برای ارائه در این نشست پذیرفته شدند.

در این هم‌اندیشی که با سخنرانی رحیم پور ازغدی برگزار خواهد شد ۳۴ نفر از ۸ کشور مختلف شرکت می‌کنند.

این نشست روز یکشنبه مورخ ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۹ الی ۱۴ در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری کوروش زارعی در تهران در حال برگزاری است و اختتامیه آن ۱۱ بهمن‌ ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×