» تئاتر ایران » جشنواره صاحبدلان امیدواری دوچندان ایجاد کرده است
1335
تئاتر ایران

جشنواره صاحبدلان امیدواری دوچندان ایجاد کرده است

بهمن 23, 1391 0

1335عباس جان‌فدا کارگردان نمایش «دو چرخ موازی» که از مشهد مقدس در سومین جشنواره تئاتر صاحبدلان حضور پیدا کرده است، حسن توجه مسئولان در برگزاری این رویداد را باارزش و ستودنی دانست.

 به گزارش MrArt به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره تئاتر صاحبدلان،‌ کارگردان نمایش «دوچرخ موازی» درباره زمان آغاز تولید این اثر نمایشی، گفت: پس از اعلام فراخوان شرکت در جشنواره تمرینات را از اواخر خرداد آغاز کردیم و چهار ماه تمرین داشتیم. در خصوص گروه بازیگران هم می‌توان گفت تقریبا ترکیبی از هنرمندان پیشکسوت و جوان تئاتر مشهد را شامل می‌شود که برای تولید این اثر دور هم جمع شدند.

این هنرمند در ارتباط با موضوع نمایش «دوچرخ موازی»، اظهار داشت: با توجه به نعمت هم‌جواری با امام رضا(ع) یک جور احساس ادای دین و تکلیف نسبت به شخصیت این امام بزرگوار در من وجود داشت که سعی کردم با تولید این اثر به آن جامه عمل بپوشانم.

کارگردان نمایش «دوچرخ موازی» ضمن بیان اینکه با تولید این اثر سعی شد به بخش کوچکی از عنایات امام هشتم (ع) به زائران حرم اشاره شود، تصریح کرد: قصه نمایش درباره فردی به نام مصیب است که دچار ناتوانی حرکتی است و روی ویلچر می‌نشیند اما هیچکس برای حرکت و ورود به حرم کمکی به او نمی‌کند. این اتفاق موجب می‌شود مصیب گمان کند امام رضا(ع) توجه خود را قطع کرده و عنایتی به وی ندارد، اما ماجرا از قرار دیگری است…

جان‌فدا با اشاره به اینکه سومین دوره حضور او در جشنواره صاحبدلان است، درباره این دوره از جشنواره، گفت: در دوره‌های گذشته به عنوان بازیگر در جشنواره حضور داشتم، در این دوره به عنوان کارگردان شرکت کرده‌ام و به هر صورت اعتقاد دارم برگزاری این برنامه اتفاق مبارکی است.

وی ادامه داد: در طول سال جشنواره‌های دینی زیادی برگزار می‌شد که تجمیع تمام آن‌ها در قالب صاحبدلان کار بسیار درست و مفیدی بود و موجب جلوگیری از حرکت پراکنده و موازی کاری شد.

این هنرمند اضافه کرد: از سوی دیگر این جشنواره تنها رویداد نمایشی است که امکان اجرای عمومی ده، پانزده روزه آثار را هنگام برگزاری فراهم می‌کند و به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود که این یکی دیگر از فواید جشنواره صاحبدلان است.

کارگردان نمایش «دوچرخ موازی» اضافه کرد: رویکرد مثبت دیگر اجرای عمومی آثار است که موجب می‌شود صاحبان اصلی تئاتر، یعنی مردم از آن بهره بیشتری ببرند.

جان‌فدا همچنین به اینکه برگزاری جشنواره صاحبدلان در گروه‌های نمایشی استان‌های کشور ایجاد امیدواری دوچندان می‌کند، بیان کرد: گرچه مبالغ پرداخت شده به کمتر از نصف آنچه در فراخوان اعلام شده بود، رسیده است، اما به هرحال از تمامی عوامل برگزارکننده جشنواره تشکر می‌کنم. حسن توجه و برخورد مسئولان در برگزاری و روشن نگهداشتن چراغ جشنواره دینی ستودنی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×