» آرشیو مطالب » برندگان جشنواره تئاتر دانشجویی «پودس» معرفی شدند
برندگان جشنواره تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

برندگان جشنواره تئاتر دانشجویی «پودس» معرفی شدند

دی 23, 1402 زمان مطالعه: 2 دقیقه 2

پرونده پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی«پودس» با معرفی برگزیدگان خود در شامگاه ۲۲ دی در مجموعه تئاتر محراب، بسته شد.

به گزارش رسانه خبری تئاترآنلاین و به نقل از ستاد خبری جشنواره سراسری دانشجویی «پودس»، در آیین اختتامیه جشنواره سراسری تئاتر «پودس» که با حضور مسؤولان و داوران بخش‌های مختلف جشنواره برگزار شد، ۲ نمایش «بیر» و «مارسی نوزده نود و شش» به عنوان بهترین آثار جشنواره سراسری دانشجویی «پودس» به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

هیات داوران در بخش نمایشنامه‌نویسی با قدردانی از آرش کلاته برای نمایشنامه «تورقی بر یک سقوط»، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره را به شایان فلاحیان نویسنده «ریویو» اهدا کرد.

در بخش طراحی لباس فرزاد هدایت نوری برای طراحی لباس «میراث»، مهتاب کیوانجو برای طراحی لباس «مارسی نوزده نود و شش» و پارلا زیرک‌کار برای طراحی لباس «اسب‌های پشت پنجره» به عنوان بهترین طراحان لباس جشنواره معرفی شدند.

در بخش موسیقی از مهیار افصحی برای موسیقی نمایش «بیر» قدردانی شد.

در بخش طراحی صحنه، از شاهین سلطانی برای طراحی صحنه نمایش «زار» قدردانی و میر حسام کاظمی برنده دیپلم افتخار و تندیس برای طراحی صحنه نمایش «اسب‌های پشت پنجره» شد.

در بخش بازیگری مرد، بهنام محمدزاده بازیگر نمایش «میراث» و کیوان آذرخش بازیگر «بیر» به عنوان بهترین بازیگران مرد شناخته شدند.

همچنین در بخش بازیگری زن، سیده شیدا شهدایی بازیگر نمایش «میراث»، شکیلا حاتمی بازیگر نمایش «رویایی برای نفت‌کش‌ها» و مهتاب کیوانجو بازیگر نمایش «مارسی نوزده نود و شش» به عنوان بهترین نقش‌آفرینان زن پانزدهمین جشنواره سراسری دانشجویی پودس معرفی شدند.

هیات داوران به دلیل ضعف در نمایشنامه‌ها متنی را کاندیدای دریافت جایزه ندانست.

کاظم نظری در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی «پودس» به اهمیت فضای دانشگاهی اشاره کرد و گفت:

در حوزه هنرهای نمایشی باید بیشترین تجربه را بدست آوریم تا بتوانیم در عرصه تئاتر حرفه‌ای جایگاهی برای خود فراهم کنیم.

اختتامیه جشنواره تئاتر پودس

وی تاکید کرد: تئاتر حرفه‌ای اگر می‌خواهد رشد و توسعه پیدا کند به تئاتر تجربی و دانشگاهی نیاز دارد و بر همین اساس هم تئاتر دانشگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در بخش دیگری از این مراسم، شیوا ولایتی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نبی‌اکرم (ص) از برگزارکنندگان جشنواره سراسری دانشجویی «پودس» امیرحسین شفیعی، کیانوش ایازی و داوود بنی‌اردلان تشکر کرد و در ادامه به تشریح برنامه‌های دانشگاه نبی‌اکرم (ص) پرداخت.

در آیین اختتامیه جشنواره سراسری دانشجویی «پودس»مهدی حامدسقایان، مسؤولان دانشگاه نبی‌اکرم (ص)،اصغر همت، فرزین محدث و مونا فرجاد حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×