1332دهمین جشنواره تئاتر ورامین پس از گذشت ۶ سال بار دیگر به همت هنرمندان و همراهی مسئولان برگزار می‌شود.

 به گزارش MrArt، همواره تئاتر در کلان شهرهایی همچون تهران مورد توجه قرار گرفته و از همین رو مخاطبان تئاتر توانسته‌اند از آن استفاده‌های لازم را به عمل آورند اما شهرهای کوچک وحاشیه‌ای کمتر توانسته‌اند به چشم مسئولان مربوطه بیایند و همین امر باعث شده تا هنرمندان شهرستانی با سختی‌هایی برای تئاتر کار کردن روبرو شوند.

مشکلات عدیده‌ای همچون عدم توجه مسئولان، مسائل مالی، کمبود فضای تئاتری و …

شهرستان ورامین نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌ اما به همت هنرمندان و همراهی مسئولان ارشاد این شهرستان و اداره کل ارشاد استان تهران جشنواره‌ای با عنوان دهمین جشنواره تئاتر ورامین (همایش، نمایش) پس از 6 سال جوانه زده و بار دیگر نفس کشیدن را از سر می‌گیرد.

سابقه برگزاری (همایش، نمایش) ورامین به سال 58 برمی‌گردد اما در طول سال‌های برگزاری با وقفه‌های زمانی در برگزاری مواجه بوده است.

این جشنواره ابتدا به صورت کشوری برگزار می‌شده اما با بی توجهی‌ها و کمبودهای مالی حال به یک جشنواره شهری مبدل شده است. یکی از نکات قابل توجه این است که رحمت امینی دبیر سی و امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و رئیس کنونی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری مسئولیت دبیری این جشنواره را در کارنامه کاری خود دارد اما این پایان کار نیست، برگزاری این جشنواره که دبیر آن امیر حسین شفیعی است، امکاناتی را نیز برای تئاتر ورامین به ارمغان آورده است که در واقع می‌توان گفت یک سالن به سالن‌های تئاتری کشور افزوده شده است، قرار است همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر ورامین خانه نمایش استاد حسن وزیری افتتاح شود، همچنین پلاسو تمرین استاد شهابی نیز در اختیار هنرمندان تئاتر ورامین قرار گیرد.

این خانه نمایش می‌توان به عنوان تئاتر شهر ورامین نیز تلقی شود زیرا قرار است آثار شرکت کننده در همایش نمایش ورامین تا بهمن ماه سال 92 به صورت مداوم در این سالن اجرا شود.

این امر نکته‌ایست که مسئولان مرتبط با تئاتر در شهرستان‌ها همواره وعده آن را می‌دهند و حال هنرمندان ورامینی قصد دارند با همراهی مسئولان به این وعده جامع عمل بپوشانند.

براساس این گزارش، همایش نمایش ورامین از 21 تا 30 بهمن ماه به دبیری امیر حسین شفیع در سالن‌های استاد وزیری، آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی و آمفی تئاتر کانون هدایت میزبان 22 نمایش در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی باشد.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :