» آرشیو مطالب » جزئیاتی از آئین اختتامیه جشنواره تئاتر دانشگاهی/ مجری معرفی شد
3074133
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

جزئیاتی از آئین اختتامیه جشنواره تئاتر دانشگاهی/ مجری معرفی شد

اردیبهشت 13, 1398 0

3074133
مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به کارگردانی حسین پوریانی‌فر و اجرای کیوان ساکت‌اف در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران ساعت ۱۶:۳۰ روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه با اجرای کیوان ساکت اف مجری و بازیگر تئاتر در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

حسین پوریانی فر کارگردان مراسم اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با اشاره به برخی جزئیات این برنامه توضیح داد: اساساً ماهیت برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره‌های هنری کشور به ویژه جشنواره تئاتر دانشگاهی به گونه‌ای است که نمی‌توان محتوای کلی آن را تغییر داد. بنابراین آنچه مدنظر گروه اجرایی بوده توجه به چیدمان برنامه است که امیدوارم با توجه به برنامه‌ریزی هایی که در این زمینه انجام گرفته بتوانیم مراسم منظمی را در تالار وحدت تهران برگزار کنیم.

وی ادامه داد: طبق تجربه‌های فراوانی که به عنوان یک دانشجو در دوره‌های پیشین جشنواره به دست آوردم همواره با این فضا رو به رو بودم که فضای مرتبط با طراحی و چیدمان صحنه اغلب دارای یک طرح واحد بوده که گل آرایی و دکورهای سنگین عمده فضای موجود را تشکیل می‌داد. اما آنچه ما در طراحی صحنه و چیدمان مراسم در نظر گرفتیم متناسب با وضعیت نامطلوب بودجه جشنواره بود که حتی‌الامکان تلاش شده از سادگی برخوردار بوده و اساس کار بر اساس تندیس جشنواره تئاتر دانشگاهی باشد. این در حالی است که یک گروه زنده موسیقی با نام «او و دوستانش» نیز در حین برگزاری مراسم وظیفه اجرای زنده موسیقی را بر عهده دارد.

این کارگردان تئاتر در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: زمانی که برای برگزاری مراسم اختتامیه در نظر گرفته شده چیزی حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه است که امیدوارم با همکاری که از سوی شرکت کنندگان در مراسم صورت می‌گیرد ما طبق زمان بندی برنامه را به پایان ببریم. به هر حال تیم اجرایی نهایت سعی خود را انجام داده که با در نظر گرفتن تمام مؤلفه‌های یک مراسم اختتامیه به بهترین شکل ممکن میزبان هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده باشد.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری امین مختاری پنجم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به همت اداره کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش‌های مختلف الف: مناطق «تئاتر صحنه» و ب: سراسری و بین‌المللی «تئاتر صحنه»، «تجربه‌های اجرا»، «نمایشنامه‌نویسی (جایزه استاد اکبررادی)، «پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)»، «ترجمه نمایشنامه»، «عکس، پوستر و تیزر»، «غیر رقابتی»، «کارگاه‌ها و درس گفتارها»، «مدرسان»، «جشنواره جشنواره ها» و «پایان نامه‌های برگزیده» ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار شد. بخش تئاتر صحنه مناطق نیز نیمه اول اسفند ماه سال ۱۳۹۷ میزبان هنرمندان فعال عرصه تئاتر دانشگاهی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×