جرمی آیرونز «ایگوت» می‌کند/ شانس حضور در لیست چهارتایی ها

جرمی آیرونز بازیگر مطرح انگلستان در صورت اینکه بتواند جایزه گرمی را هم دریافت کند، وارد لیست هنرمندانی می شود که چهار جایزه معتبر آمریکایی را دریافت کرده اند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، هنرمندانی که بتوانند چهار جایزه معتبر هنری آمریکا شامل اسکار، تونی، امی و گرمی را دریافت کنند […]


جرمی آیرونز بازیگر مطرح انگلستان در صورت اینکه بتواند جایزه گرمی را هم دریافت کند، وارد لیست هنرمندانی می شود که چهار جایزه معتبر آمریکایی را دریافت کرده اند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، هنرمندانی که بتوانند چهار جایزه معتبر هنری آمریکا شامل اسکار، تونی، امی و گرمی را دریافت کنند در اصطلاح «ایگوت (EGOT)» می کنند و وارد لیستی می شوند که تنها ۱۲ نام را در خود جای داده است و بسیاری از چهره های هنری مطرح دنیا تا قرار گرفتن در لیست ایگوت فاصله کمی دارند.

یکی از چهره های شناخته شده و مطرح هنری دنیا جرمی آیرونز بازیگر انگلستانی است.

آیرونز برای قرار گرفتن در لیست ایگوت تنها به دریافت یک جایزه گرمی نیاز دارد. وی در سال ۱۹۹۱ برای بازی در فیلم «برگشت خوردن بخت» به کارگردانی باربت شرودر جایزه اسکار را از آن خود کرد.

آیرونز جایزه امی را برای گویندگی در مستند «جنگ جهانی و چهره قرن بیستم» از آن خود کرد. وی در سال ۱۹۸۴ نیز جایزه تونی را برای بازی در نمایش «چیز واقعی» دریافت کرد.

این بازیگر مطرح سینما و تئاتر برای حضور در لیست ایگوت باید جایزه گرمی را دریافت کند و بر تعداد اعضای حاضر در این لیست اضافه شود.

کد خبر ۴۳۹۴۹۰۷
فریبرز دارایی