» آرشیو مطالب » جدول زمانبندی اجراهای سیزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز اعلام شد
2212342
آرشیو مطالب - استان ها

جدول زمانبندی اجراهای سیزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز اعلام شد

شهریور 28, 1395 1

سقز – جدول زمانبندی اجرای آثار راه یافته به سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز منتشر شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، در اولین روز جشنواره یعنی روز دوشنبه ۲۹ شهریور نمایش «سرناد» از سنندج به کارگردانی حمیدرضا کردستانی، تئاتر «پاییز» از سقز به کارگردانی پرویز احمدی و تئاتر «خه ج و سیامند» از ارومیه به کارگردانی رسول بانگین به روی صحنه می رود.

تئاتر «خانووی سیهه م» از سنندج به کارگردانی فریدون حامدی، «ئه وی رو ده دات گرینگه» از اربیل عراق به کارگردانی مهدی حسن، تئاتر «پاییز» از سقز به کارگردانی پرویز احمدی و نمایش «چریکه ی چیای هالوز» از مهاباد به کارگردانی بختیار پنجه ای در روز دوم جشنواره یعنی سه شنبه اجرا خواهند شد.

در سومین روز از جشنواره تئاتر کردی، «گه نج خلیل» از سقز به کارگردانی علیرضا اسماعیلی، «ره شو» از بجنورد به کارگردانی ابوالقاسم یزدانی، نمایش «ته یه ل» از دهلران به کارگردانی سعید خیرالهی و نمایش «دوایین شه ره کانی فرمانده پیف» از سقز به کارگردانی ادریس دلارامی به روی صحنه خواهند رفت.

«به ته نیا ژنیک» از مهاباد به کارگردانی محسن ضیایی، «سه مفونیای ئاژه له کان» از سنندج به کارگردانی حسن ترقی، «ته یه ل» از دهلران به کارگردانی سعید خیرالهی و نمایش «سپی مند» از دیاربکر ترکیه به کارگردانی دکتر قطب الدین صادقی نمایش داده خواهند شد.

2212342

جلسات نقد و بررسی در سالن کتابخانه عمومی سقز، برگزاری نمایشگاه نقاشی و آثار هنرمندان سقزی، نمایشگاه کتاب و… از برنامه های جنبی این جشنواره می باشد.

مراسم اختتامیه نیز با حضور مسئولان و هنرمندان در روز جمعه دوم مهرماه ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات مجتمع ارشاد برگزار و از نفرات و گروه های برتر تقدیر خواهد شد.

گفتنی است این جشنواره توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان سقز و انجمن هنرهای نمایشی کردستان برگزار می شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×