جای خالی موسیقیدان‌ های ایرانی در «گرمی» 2013

اسامی نامزد‌های پنجاه‌وپنجمین مرحله‌ی اول جوایز معتبر موسیقی «گرمی» در حالی اعلام شد که نام هیچ هنرمند ایرانی در این فهرست به چشم نمی‌خورد.

اسامی نامزد‌های اولیه‌ی جوایز موسیقی «گرمی» 2013 اعلام شد.

اسامی نامزد‌های پنجاه‌وپنجمین مرحله‌ی اول جوایز معتبر موسیقی «گرمی» در حالی اعلام شد که نام هیچ هنرمند ایرانی در این فهرست به چشم نمی‌خورد.

امسال گرو‌ه‌های موسیقی «ممفورد و پسران»، «جی زد»، «کانی وست»، «فرانک اوشن»، «فان» و «بلک کیز» هر یک در شش بخش شایسته‌ی راه‌یابی به مرحله‌ی نخست جوایز «گرمی» شناخته شدند در حالی که «آدل» برنده‌ی شش «گرمی» سال گذشته، تنها در یک بخش برگزیده شده است.

برندگان بخش‌های مختلف «گرمی» که به اسکار موسیقی نیز شهرت دارد، روز دهم فوریه (22 آبان‌ماه) طی مراسمی در لس‌آنجلس مشخص می‌شوند. این مراسم به‌طور زنده از تلویزیون پخش خواهد شد.

به گزارش اگزمانیر، خوانندگان چون «ریحانا» و «کلی کلارکسون» نیز هر یک در سه بخش نامزد شده‌اند و در بخش بهترین تک‌خوانی پاپ با هم به رقابت می‌پردازند.

«آدل» پیشتاز جوایز «گرمی» سال گذشته نیز در همین بخش نامزد شده است.

بنا بر این گزارش، هنرمندان عرصه‌ی موسیقی برای شرکت در این مسابقات باید اثر خود را بین یکم اکتبر 2011 تا 30 سپتامبر 2012 روانه‌ی بازار کرده باشند.

در بخش موسیقی متن فیلم نیز موسیقی فیلم‌های «فرزندان»، «مارلی»، «نیمه شب در پاریس»، «ماپیت‌ها» و «راک دوره‌ها» نامزدهای امسال «گرمی» را تشکیل دادند.

برگزارکنندگان «گرمی» 2013 همچنین اعلام کردند «اد شیران»، «کلوین هریس»، «فلورانس + ماشین» در مراسم امسال جایزه‌ی یک عمر دستاورد هنری دریافت خواهند کرد.

کیهان کلهر نوازنده چیره‌دست کمانچه چهاربار و حسین علیزاده نوازنده پیشکسوت تار و سه‌تار تاکنون یک‌بار نامزد جایزه‌ی «گرمی» شده‌اند. این در حالی است که هنرمندان ایرانی هنوز موفق به دریافت این جایزه مهم جهان موسیقی نشده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.