جایزه تئاتر «مقاومت» به بهترین اثر مردمی/ مخاطبان امتیاز بدهند

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر «مقاومت» با اشاره به چگونگی پرداخت کمک هزینه به گروه ها یادآور شد در اختتامیه جشنواره به بهترین اثر از نگاه مردم جایزه تعلق می‌گیرد. توحید معصومی مدیر اجرایی جشنواره تئاتر مقاومت درباره پرداخت کمک هزینه به گروه‌های حاضر در هفدهمین جشنواره تئاتر فجر به تئاتر آنلاین گفت: تاکنون تقریباً ۵۰ […]


دبیر اجرایی جشنواره تئاتر «مقاومت» با اشاره به چگونگی پرداخت کمک هزینه به گروه ها یادآور شد در اختتامیه جشنواره به بهترین اثر از نگاه مردم جایزه تعلق می‌گیرد.

توحید معصومی مدیر اجرایی جشنواره تئاتر مقاومت درباره پرداخت کمک هزینه به گروه‌های حاضر در هفدهمین جشنواره تئاتر فجر به تئاتر آنلاین گفت: تاکنون تقریباً ۵۰ درصد از کمک هزینه همه بخش‌های جشنواره به گروه‌ها پرداخت شده است و تنها در بخش کودک و نوجوان گروه‌هایی که فیلم آماده آثارشان را ارائه داده بودند کمک هزینه شان را با تاخیر دریافت کرده‌اند که آنها هم ظرف همین یکی دو روز مبالغشان را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: پرداخت قسط دوم کمک هزینه‌ها و تسویه با گروه‌های شرکت کننده هم بعد از اختتامیه خواهد بود. تلاش ما این بوده که برای گروه‌های پرتعداد و آنهایی که مسافت شان بیشتر از بقیه بوده سقف کمک هزینه را پرداخت کنیم و برخی دیگر که به لحاظ حجم دکور و تعداد عوامل کمتر بودند میزان پایین‌تری دریافت کنند اما در نهایت کف و سقف کمک هزینه‌ها تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

معصومی درباره برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره توضیح داد: اختتامیه جشنواره با حداقل نفرات و تنها با حضور مسئولان، تیم داوران هر بخش، خبرنگاران و برگزیدگان جشنواره دوم دی ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود و حتی نامزدها هم در مراسم حضور ندارند.

وی با دعوت از علاقه مندان و مخاطبان تئاتر به دیدن نمایش‌هایی جشنواره عنوان کرد: با توجه به کیفیت خوب تصویربرداری آثار جشنواره از همه علاقه‌مندان دعوت می‌کنم به دیدن این آثار در سایت تیوال بنشینند. معمولاً برای ما تئاتری‌ها دیدن نمایش‌ها به صورت زنده و در تقابل مستقیم با بازیگران بسیار جذاب‌تر از دیدن فیلم تئاتر است اما آثار جشنواره با بهترین کیفیت تصویر و با چند دوربین ضبط شده‌اند و مطمئناً همان لذتی که تماشاگران با دیدن آثار به صورت زنده می‌برند با دیدن این فیلم تئاترها هم خواهند برد.

معصومی یادآور شد: ما به همه هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده کد مهمان داده‌ایم و هر علاقه‌مندی هم که بخواهد به دیدن این آثار بنشیند با حداقل مبلغ یعنی ۵ هزار تومان می‌تواند بلیت تهیه کند. همچنین نقد و بررسی آثار و کارگاه‌های آموزشی هر روز از ساعت ۱۹ تا ۲۳ برگزار می‌شود که علاقه مندان می‌توانند این برنامه‌ها را دنبال کنند. کارگاه‌های آموزشی توسط ایوب آقاخانی، قطب‌الدین صادقی، حمیدرضا افشار و محمدحسین ناصربخت که همگی از هنرمندان و اساتید شناخته شده و با تجربه تئاتر هستند، برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر «مقاومت» در پایان صحبت‌هایش درباره نقش نظرات مخاطبان در انتخاب یک اثر برگزیده بیان کرد: در طول برگزاری جشنواره برای هر اثر نمایشی نظرسنجی مردمی نیز در نظر گرفته شده است و مخاطبان این امکان را دارند که به هر نمایش امتیاز بدهند. در اختتامیه جشنواره نیز به بهترین اثر به انتخاب مردم جایزه‌ای تعلق می‌گیرد تا مخاطبان تشویق به حضور در این نظرسنجی شوند و گروه‌های نمایشی که برای حضور در جشنواره زحمت زیادی کشیدند از نظر مخاطبان هم درباره آثارشان مطلع شوند.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر «مقاومت» با دبیری حمید نیلی و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح از ۲۵ آذر به ۲ شیوه زنده و آنلاین در حال برگزاری است و تا دوم دی‌ماه ادامه خواهد داشت.