جایزه بین‌المللی اِلِن استوارت منتظر دریافت آثار است

جایزه بین‎المللی Ellen Stewart با حمایت ITI و با هدف به رسمیت شناختن و حمایت از هنرمندان از طریق فعالیت آن‌ها در زمینه‌های تئاتر و توانایی‌شان در کمک به جامعه بهتر، تیرماه ۹۵ برگزار می‌شود.

جایزه بین‎المللی Ellen Stewart با حمایت ITI و با هدف به رسمیت شناختن و حمایت از هنرمندان از طریق فعالیت آن‌ها در زمینه‌های تئاتر و توانایی‌شان در کمک به جامعه بهتر، تیرماه ۹۵ برگزار می‌شود.
به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ایران تئاتر، این جایزه به شخص هنرمند و یا هنرمندانی که در قالب گروه با هم فعالیت می‌کنند و همچنین سازمان‌های تئاتری تعلق خواهد گرفت که در ترویج تحولات اجتماعی و تعامل جوانان موفق بوده‌اند.
هنرمندان از سراسر دنیا می‌توانند متقاضی دریافت این جایزه باشند، به شرط این‌که بتوانند برتری و موفقیت‌های خود را در زمینه‌های تئاتر و فعالیت اجتماعی و تعامل با جوانان ثابت کنند و امکان این را داشته باشند که حدود دو هفته، تابستان ۲۰۱۶، تیرماه ۹۵ در شهر اسپولتو ایتالیا؛ اقامت کنند.
متقاضیان باید درخواست خود را به زبان انگلیسی کامل و تا روز ۳۰ نوامبر، دوشنبه ۹ آذر ۹۴، به همراه مدارک لازم ارسال کنند.
این جایزه بین‎‏المللی معیارهای انتخاب خاص خود را دارد، که اولین آن‌ها، فعالیت در زمینه تئاتر و توجه به تئاتر به عنوان وسیله‌ای در جهت تحول اجتماعی با تعامل ویژه جوانان است.
همچنین هنرمندانی که می‌توانند به جامعه خود کمک کنند و از تئاتر به عنوان ابزاری برای جوانان و درک دیگران بهره ببرند.
برنده‌ی این جایزه باید متعهد به استخدام و جذب جوامع از طریق اجرای زنده در جهت بهبود شرایط جامعه باشد و حداقل ۴ سال تجربه و حضور در جوامع تئاتری در زمینه اجرا و یا آموزش تئاتر داشته باشد.
همچنین هنرمند متقاضی یا سازمان، باید تعهد بدهند که قبل از آخر ماه ژوئن، ۱۱ تیر ۱۳۹۵، در شهر اسپولتو حضور داشته باشند.
متقاضیان باید تحت حمایت ۳ نفر از اعضای برجسته جوامع تئاتر یا هنرهای نمایشی باشند و مهم‌تر از همه اینکه ثابت کنند چگونه می‌توانند به عملکرد خود در جهت فعالیت اجتماعی ادامه دهند، همانطور که اِلِن استوارت،Ellen Stewart،در هنر و آثار خود این را ثابت کرد.
جایزه اِلِن استوارت ،‌ طی مراسمی در حضور شرکت کنندگان بین المللی با پوشش گسترده خبری، به برگزیدگان اهدا می‌شود و برگزیدگان امکان دو هفته اقامت در اقامتگاه هنرمندان مشهور جهان، شهر اسپولتو ایتالیا؛ و پشتیبانی برای توسعه پروژه‌ی جدیدشان را خواهند داشت و می‌توانند اولین اجرای خود را در جشنواره دو جهان در اسپولتو Spoltp Festival Of 2 Worlds روی صحنه ببرند. در پروژه‌ی جدیدشان حمایت نقدی می‌شوند و برای شرکت در کنگره ی جهانی ITI نیز دعوت می‌شوند.
متقاضیان برای ثبت نام باید فرم درخواست را به انگلیسی تکمیل کنند و به همراه رزومه و ۳ توصیه نامه شامل اطلاعات تماس برای هر کدام و بریده جراید، ویدئو و هر سند دیگری که درخواستشان را تائید می‌کند، تا تاریخ ۳۰ نوامبر، ۹ آذرماه ۱۳۹۴، به آدرس estewartaward2GMAIL.COMارسال کنند.
تمامی اسناد و مدارک باید به صورت دیجیتال و آنلاین با لینک مربوطه در دسترس باشند.
فرم درخواست برای این جشنواره را دانلود کنید.