» آرشیو مطالب » جایزه بهروز غریب پور برای گروه موفق تئاتر عروسکی
3119744
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

جایزه بهروز غریب پور برای گروه موفق تئاتر عروسکی

اردیبهشت 14, 1398 0

3119744
جایزه «بهروز غریب‌پور» توسط انجمن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر رونمایی می‌شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، جایزه «بهروز غریب پور» با طراحی و ساخت علی پاکدست و با هدف تشویق گروه‌های نمایشی که سال‌ها در ارایه آثار عروسکی با سبک و شیوه مخصوص خودشان کوشا بوده‌اند در هفته تئاتر رونمایی شد.

متن بیانیه انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر ایران به شرح ذیل است:

«بی تردید یکی از عوامل مهم تداوم فعالیت، امنیت شغلی، شکوفایی و تبادل سازنده توانایی های هنرمندان تئاتر، تشکیل گروه های تئاتری منسجم، با برنامه، همراه با ترسیم افق روشن فعالیت ها و تداوم باور به توانمندی گروهی است.

گروه هایی که نه بر اساس شوری هیجانی و فروکاهنده، که برمبنای تعقل و باورمندی تشکیل می شوند.

گروه هایی که نه براساس نیاز و منفعت طلبی فردی و مقطعی، که برمبنای منافع جمعی و با نگاهی مبتنی بر برنامه ریزی روشن، در جهت تعالی و شکوفایی تئاتر تشکیل می شوند.

گروه هایی که اعضای آن با عشق و جدیت، تمام ظرفیت ها و توان خود را در جهت ارتقای محتوایی و تکنیکی آثار تولیدی به کار می برند و یقین دارند که در سایه «کار گروهی، منافع جمعی، و کسب شهرت و اعتبار گروه» به رفاه و منفعت فردی خواهند رسید.

انجمن نمایشگران عروسکی ایران افتخار دارد که هنرمندی بزرگ و مدیری موفق با سابقه درخشان در عرصه مدیریت هنری ایران عزیز را در جمع صمیمانه خود دارد. کسی که در عرصه مدیریت هنری یادگارهایی ماندگار چون فرهنگسرای یهمن و خانه هنرمندان را به جا گذاشته و در عرصه هنر عروسکی الگوساز تشکیل یکی از پابرجاترین و فعالترین گروه های تئاتر عروسکی است:

چهره نام آشنای بهروز غریب پور و گروه موفق «آران»…

گروهی که با تلاش فراوان و غلبه بر موانع بیشمار، توانسته است محل استقرار و سالن اجرای اختصاصی داشته باشد و به مدت ۱۵ سال با دل وجان به تولید آثار ارزشمند نمایش عروسکی بپردازد.

انجمن نمایشگران عروسکی، به پیشنهاد یکی از هنرمندان تئاتر کشور، و پس از رایزنی با صاحبنظران، و کسب اجازه از استاد بهروز غریب پور؛ و به منظور تشویق و ترویج تشکیل و دوام فعالیت گروه های منسجم تئاتر عروسکی، طراحی و اجرای «جایزه استاد بهروز غریب پور» را به تصویب رساند.

این جایزه که از سال آینده به گروه های منسجم و پرسابقه نمایشگران عروسکس اهدا خواهد شد، شامل لوح گرامیداشت و تندیسی ماندگار خواهد بود.

انجمن به منظور حفظ اعتبار و جایگاه جایزه فوق، با کسب نظرات علاقمندان و صاحبنظران هنرهای نمایشی، نسبت به تهیه آیین نامه تخصصی نحوه اعتبارسنجی و اهدای جایزه اقدام و تا پایان خردادماه ۱۳۹۶ آیین نامه را برای جلب نظر و مشارکت کلیه گروه های نمایشی عروسکی منتشر خواهد کرد.

هیات مدیره ی انجمن تئاتر عروسکی در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر با خوانش متنی با حضور بهروز غریب پور از این جایزه رونمایی کرد: مخلوق تفکر، اراده و آفرینشی هم سو با تکیه بر قواعد و قانونمندی های سازنده میباشد. گروه در تئاتر از مهمترین فاکتورهای ساخت و ارتقای یک اثر نمایشی است، زیرا تعهد گروهی و قانون مندی، نظم و تفکر مشترک را به دنبال دارد.

از این رو انجمن نمایشگران عروسکی در نظر دارد با هدف تشویق گروه‌های نمایشی که سال‌ها در ارایه آثار عروسکی با سبک و شیوه مخصوص خودشان کوشا بوده اند و به احترام سال ها فعالیت مستمر و با کیفیت گروه «آران» هر ساله جایزه ای تحت عنوان «استاد بهروز غریب پور» به گروه های فعال نمایش عروسکی اهدا کند.

اولین گروه نمایش عروسکی منتخب در اردیبهشت سال ١٣٩٩ در جشن نمایشگران عروسکی در هفته تئاتر بوسیله ی این انجمن معرفی خواهد شد.

در همین راستا از گروه های محترم نمایش عروسکی تقاضا داریم با ثبت و تکمیل فرم «گروه های انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر» امکان بررسی و پیگیری فعالیت گروهیتان را فراهم آورید.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×