» آرشیو مطالب » جانبازان اعصاب و روان تئاتر فجر را مزین می‌ کنند
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

جانبازان اعصاب و روان تئاتر فجر را مزین می‌ کنند

بهمن 3, 1395 0

سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پذیرای تعدادی از جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش می شود که با اثری به کارگردانی علیرضا دهقانی در سالن مشایخی به صحنه می روند.

به گزارش تئاتر آنلاین، علیرضا دهقانی درباره اجرای اثری نمایشی با حضور جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به مهر گفت: قصد داریم نمایشی را بر اساس داستان «دعای موش کوچولو» نوشته کلر ژوبرت نویسنده فرانسوی مقیم ایران که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده، با عنوان «حواست کجا بود؟» با حضور تعدادی از جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش به صحنه ببریم.

وی ادامه داد: این اثر به عنوان یکی از برنامه های تئاتر درمانی است که با جانبازان اعصاب و روان انجام می دهیم و این جانبازان عزیز از صفر تا صد امور مورد نیاز تولید و اجرای نمایش اعم از ساخت عروسک و دکور را زیر نظر مشاوران و کارشناسان انجام داده اند.

این کارگردان و بازیگر تئاتر یادآور شد: حدود ۱۰ رزمنده دیروز جبهه های جنگ و جانبازان امروز، در صحنه نمایش «حواست کجا بود؟» به ایفای نقش می پردازند و حدود ۶ تن از این عزیزان هم در کارگاه طراحی و ساخت عروسک و دکور نمایش فعالیت می کنند.

دهقانی افزود: میزان جانبازی جانبازان اعصاب و روان حاضر در نمایش «حواست کجا بود؟» از ۲۵ تا ۸۰ درصد است.

وی درباره دلایل اجرای نمایش «حواست کجا بود؟» با حضور جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش، تأکید کرد: این عزیزان دوست دارند که در اینگونه فعالیت‌ها حضور پیدا کنند و حس خوبی در آنها ایجاد می کند. تئاتر درمانی باعث ایجاد شور و هیجان در جانبازان اعصاب و روان می شود. ما به این عزیزان اعلام کردیم که خانواده های شان هم می توانند به تماشای نمایش «حواست کجا بود؟» بنشینند و این موضوع انگیزه بسیار بالایی به آنها داده است.

دهقانی ادامه داد: فعالیت های تئاتر درمانی زندگی جانبازان اعصاب و روان را از یکنواختی در می آورد.

کارگردان نمایش «حواست کجا بود؟» درباره زمان و مکان اجرای این اثر نمایشی در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، گفت: قرار است این نمایش را در روزهای ۵، ۶ و ۷ بهمن ماه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰، در سالن مشایخی به صحنه ببریم.

وی در پایان درباره تداوم همکاری خود با جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش اظهار کرد: هر هفته، روزهای چهارشنبه کارگاه تئاتر درمانی را با حضور این جانبازان عزیز برگزار می کنیم.

نمایش «حواست کجا بود؟» به نویسندگی ماندانا عبقری و با حضور رضاقدس، ولی اله خلیلی، حسین کاکاوند، عباس رحمانی، احمد رفیعی، خداوردی مرادی، یونس حسن زاده، ناصر معصومی، حمیدرضا فرجام پور، مجید قندهاری، محمد خاکبازان، علیرضا رحمتی، جعفر ریحانی و محسن پورهمدانی از جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش اجرا می شود.

عوامل دیگر این اثر نمایشی عبارتند از طراح عروسک: مژده ذکریاپور، خواننده: حمیدرضا حسینعلی، مجری طرح: سعید زین العابدین و مدیر هنری: حمیدرضا کریمی صارمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×