» آرشیو مطالب » «تیولا» ۳۰ شب روی صحنه می رود/ عروس دریایی که مرگ طبیعی ندارد
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

«تیولا» ۳۰ شب روی صحنه می رود/ عروس دریایی که مرگ طبیعی ندارد

تیر 22, 1397 0


علی عابدی قصد دارد از ۱۵ مرداد نمایش «تیولا» را در خانه نمایش مهرگان روی صحنه ببرد.

علی عابدی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که طی ۲ سال گذشته تصمیم به اجرای نمایش «تیولا» داشته است درباره وضعیت به صحنه بردن این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: نمایش «تیولا» را که خودم نوشته ام در ادامه کارهای قبلی ام نظیر «خرمگس» است و سال گذشته جایزه ادبیات نمایشی جشنواره بین المللی تئاتر فجر را از آن خود کرد.

وی با اشاره به فضای گروتسک و ابزورد نمایش «تیولا» درباره داستان این اثر توضیح داد: تیولا گونه ای از عروس دریایی است که به مرگ طبیعی نمی میرد و من از این قابلیت تیولا استفاده کرده و آن را به جنگ ارتباط دادم.

عابدی درباره گروه بازیگری و عوامل نمایش «تیولا» افزود: در این نمایش پرستو گلستانی، وحید آقاپور، محمدصادق ملک و سامان دارابی به ایفای نقش می پردازند و سعید یزدانی طراح صحنه، زری کریمی طراح لباس و سعید رضوانی طراح پوستر نمایش هستند.

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر درباره دلایل انتخاب خانه نمایش مهرگان برای اجرای نمایش «تیولا» اظهار کرد: درخواست های متفاوتی را به سالن های مختلف تئاتر داده بودم که در تماشاخانه ایرانشهر من را در جدول رزروهای تماشاخانه قرار داده بودند و از آنجایی که زمان مشخصی برای اجرا تعیین نشده بود، نمی توانستم منتظر بمانم.

وی ادامه داد: در مجموعه تئاتر شهر هم به دلیل اینکه از همکاران مرکز هنرهای نمایشی بودم، این معذوریت وجود داشت که نمی توانستم در مجموعه های دولتی تئاتری اثری را اجرا کنم.

عابدی در پایان تاکید کرد: نمی دانم با حضور شهرام کرمی در اداره کل هنرهای نمایشی و سعید اسدی در مجموعه تئاتر شهر همچنان این نگاه وجود دارد یا نه. من نزدیک به ۲ سال است که به دنبال اجرای نمایش «تیولا» هستم، حتی یک بار هم تمرین های نمایش را شروع کردیم اما به دلیل هماهنگ نشدن سالن اجرا، متوقف شد و این بار برای ۳۰ اجرا با خانه نمایش مهرگان به توافق رسیده ایم.

کد خبر 4345023
فریبرز دارایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×