» آرشیو مطالب » «توهم‌های گمشده» و «آنت» برندگان بزرگ جوایز سزار فرانسه شدند
4075101
آرشیو مطالب - سینما و تئاتر بین الملل

«توهم‌های گمشده» و «آنت» برندگان بزرگ جوایز سزار فرانسه شدند

اسفند 7, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ددلاین، فیلم «توهم‌های گمشده» زاویر جیانولی جمعه شب موفق به کسب جایزه بهترین فیلم جوایز سزار فرانسه شد و توانست شش جایزه دیگر را هم به خود اختصاص دهد و برنده بزرگ این جوایز مهم باشد.

لئوس کاراکس که در مراسم حضور نداشت به خاطر فیلم موزیکال «آنت» با نقش‌آفرینی آدام درایور و ماریون کوتیار که سال گذشته فستیوال فیلم کن را افتتاح کرده بود، به عنوان بهترین کارگردان شناخته شد. کاراکس در کن هم جایزه بهترین کارگردان را برده بود.

«آنت» روی هم رفته موفق به کسب پنج جایزه سزار از جمله جوایز بهترین آهنگ اوریجینال، بهترین صدا، بهترین تدوین و بهترین جلوه‌های بصری شد.

«توهم‌های گمشده» و «آنت» در زمینه کسب تعداد نامزدی دریافت جوایز سزار هم در صدر قرار داشتند و پس از آن‌ها فیلم «آلین» جا داشت که با نقش‌آفرینی والری لمرسیه با الهام از زندگی سلن دیون ساخته شده است. این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر زن را برای لمرسیه به ارمغان بیاورد.

فیلم «سنگر» سدریک حیمینز در هفت دسته نامزد دریافت جوایز شده بود اما نتوانست چیزی ببرد. این در حالی است که این فیلم در باکس آفیس فرانسه موفق بوده و یکی از نامزدهای نهایی فرانسه برای رقابت در بخش فیلم بین‌المللی اسکار بود. ۲ فیلم دیگر مهم این عرصه «اتفاق» آدری دیوان که برنده جایزه شیر طلایی ونیز شد و فیلم «تیتان» جولیا دوکورنو برنده جایزه نخل طلای کن بودند.

از این سه فیلم، فقط «اتفاق» توانست در جوایز سزار برنده شود و بازیگر آن آناماریا وارتولومی در بخش بازیگر زن تازه وارد جایزه برد.

«پدر» ساخته فلوریان زلر هم جایزه بهترین فیلم خارجی را برد. این در حالی است که کارگردان فیلم فرانسوی بود. زلر در این مورد گفت: خیلی خاص است که این افتخار فیلم خارجی را در کشور خودم می‌برم. حس می‌کنم دارم یک حلقه را می‌بندم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×