تولید تله تئاتر با موضوع شهید فخری‌زاده/دانشمندی که اهل فرهنگ بود

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام کرد با حمایت این مرکز چند تله تئاتر کوتاه با موضوع شهید محسن فخری‌زاده در دست تولید قرار خواهد گرفت. کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره برنامه‌های این مرکز در زمینه تولید نمایشنامه و آثار نمایشی با موضوع شهدای ترور و به ویژه شهید محسن […]


مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام کرد با حمایت این مرکز چند تله تئاتر کوتاه با موضوع شهید محسن فخری‌زاده در دست تولید قرار خواهد گرفت.

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره برنامه‌های این مرکز در زمینه تولید نمایشنامه و آثار نمایشی با موضوع شهدای ترور و به ویژه شهید محسن فخری‌زاده، به تئاتر آنلاین گفت: پرداختن به شهدای ترور و دانشمندان هسته‌ای جزو وظایف ذاتی و سازمانی حوزه هنری است و ما در این راستا اولین گام را از حدود ۷ ماه پیش برداشته‌ایم.

وی ادامه داد: استاد نصرالله قادری حدود ۷ ماه است که درگیر نگارش پروژه‌ای با موضوع شهید بهشتی و دیگر شهدای سرچشمه است و احتمالاً تا یک ماه دیگر نگارش این اثر به پایان می‌رسد. سعی‌مان این است که هر چه زودتر این اثر را چاپ و رونمایی کنیم.

زارعی در ادامه سخنان خود یادآور شد: از روز جمعه که خبر شهادت شهید فخری‌زاده منتشر شد، با حضور رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی جلسه‌ای برگزار و ستادی تشکیل شد تا در حوزه‌های موسیقی، هنرهای نمایشی، فیلم کوتاه، ادبیات و هنرهای تجسمی آثاری برای شهدای ترور و به ویژه شهید فخری‌زاده تولید کنیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به اینکه اطلاعات کاملی درباره شخصیت و زندگی شهید محسن فخری‌زاده در دست نیست چون شخصیت پنهانی به لحاظ موقعیت کاری داشت، گفت: به همین دلیل هنوز امکان تولید آثار بلند درباره ایشان را نداریم و اگر چنین کاری کنیم بیشتر احساسی خواهد بود. منتظریم تا اطلاعات کاملی درباره شهید محسن فخری‌زاده به دست بیاوریم تا به تولید آثار بلند نمایشی درباره شخصیت و زندگی ایشان بپردازیم. از این رو فعلاً سفارش چند کار کوتاه را داده‌ایم.

وی توضیح داد: قصد داریم چند نمایشنامه کوتاه ۵ تا ۶ دقیقه‌ای با موضوع شهید فخری‌زاده را در قالب تله تئاتر تولید کنیم. تا این لحظه کار نگارش یک نمایشنامه به اتمام رسیده است. این آثار در حد اطلاعاتی که داریم به معرفی شهید محسن فخری‌زاده خواهند پرداخت.

زارعی درباره زمان و نحوه پخش تله تئاترهای مذکور، اظهار کرد: با سازمان صداوسیما رایزنی خواهیم کرد تا در صورت توافق این تله‌تئاترها از شبکه‌های تلویزیونی پخش شوند در غیر این صورت در فضای مجازی و از طریق پلتفرم‌ها این آثار پخش خواهند شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تأکید کرد: این ادای دین کوچکی است تا بعد بتوانیم اطلاعات بیشتری از این شهید و عملکرد علمی ایشان برای تولید آثار بلند نمایشی به دست بیاوریم. طبق گفته دوستان شهید فخری‌زاده ایشان علاوه بر داشتن جایگاه علمی، چهره‌ای فرهنگی و هنر دوست بود و سال‌ها در شب‌های شعر حوزه هنری شرکت می‌کرد و علاوه بر آن با دوستان شاعر و ادیب خود نیز محافل شعر برگزار می‌کرد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: وظیفه ما است که در عرصه هنر و حوزه هنری به ابعاد بیشتری از شخصیت شهید محسن فخری‌زاده بپردازیم که ابعاد بسیار جذابی هستند.