3588610
مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه ۵ آبان برگزار شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی رییس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: حضور سیدمحمد طباطبایی در موسسه هنرمندان پیشکسوت هم‌زمان با بحران شیوع کرونا بود و این مساله باعث شد خیلی از اتفاقات با دشواری مواجه شود و پیشنهادهای زیادی که آقای طباطبایی برای هیات‌مدیره داشت به طور کامل به سرانجام نرسید. باید از آقای طباطبایی تشکر کنم که در این ماه‌ها در کنار ما بود و امیدوارم آقای حسینی‌پور با اراده پولادینی که دارد با قوت و پشتکار بتواند امور را پیش ببرد.

مهدی افضلی رییس هیات مدیره موسسه نیز درباره حضور طباطبایی در موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: سیدمحمد طباطبایی در طول سال‌های گذشته همیشه منشأ خدمات ارزنده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. درعین‌حال نیکنام حسینی پور نیز بر اساس ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند وجوهی را که در دوره‌های قبلی مدیریت موسسه به آنها کمتر توجه شده بود پوشش دهد و در آینده نزدیک اتفاقات خوبی در موسسه هنرمندان پیشکسوت رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: با توجه به استعفای آقای طباطبایی، سوابق و تجربه های چند نفر در هیات مدیره برای انتخاب مدیرعامل بررسی شد و در نهایت هیات‌مدیره بر اساس توان مدیریتی افراد و شناختی که از ساز و کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند، انتخاب نهایی را انجام داد.

طباطبایی نیز با بیان این که خدمت کردن به هنرمندان پیشکسوت بزرگ‌ترین افتخاری بوده که در این چند ماه کسب کرده است، گفت: هنرمندان نازنینی در این موسسه هستند که تا پیش از حضور در موسسه آنها را نمی‌شناختم و خدمت کردن به آنها از هر عبادتی بالاتر است. هنرمندان عضو این موسسه اغلب مشکلات مهمی دارند و حمایت‌های موسسه می‌تواند موجب امیدواری شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های خود در مدت حضورش در موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: یکی از خواسته‌های هنرمندان آن بود که این موسسه در ساختار اداری ارتقا پیدا کند که اقدامات اولیه برای اینکه موسسه زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد، انجام شد. از دیگر اقدامات ارزشمندی که در این دوره انجام شد توجه به تاریخ شفاهی هنر بود. هنرمندان موسسه هنرمندان پیشکسوت تاریخ زنده هنر معاصر هستند و بر این اساس ما توانستیم طرح تاریخ شفاهی هنر را آغاز کنیم که تدوین کتاب ها و برنامه های رادیویی آغاز شده است.

حسینی‌پور مدیرعامل جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و هیات مدیره موسسه گفت: هنرمندان جزو سرمایه‌های اجتماعی هستند و در این شرایط کرونایی باید حواسمان بیشتر به هنرمندان باشد. اگر از هنرمندان انتظار داریم آرام‌بخش دردهای مردم در این شرایط سخت باشند، چه کسی باید به دردهای خود هنرمندان رسیدگی کند؟ به ویژه آنکه ذات هنر انجام فعالیت‌های جمعی است و در شرایط کرونا و قرنطینه امکان فعالیت هنرمندان بسیار کم شده است. بنابراین باید شیوه‌های جدیدی برای فعالیت آنها اتخاذ کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از لذت‌بخش‌ترین اقدامات بنده در دوره مسئولیت خانه کتاب تکریم نویسندگان و اهالی نشر در سراسر کشور بود، در میان اقوام و استان‌ها نویسندگان خوبی داشتیم و امید است با همین تجربه بتوانیم در چارچوب اساسنامه قدم‌های خوبی برداریم. در دوران فعالیت خود تلاش می‌کنم موسسه را در چارچوبی که اساسنامه، هیات امنا و هیات‌ مدیره آن مشخص می‌کند پیش ببرم و قطعاً رسیدگی به حوزه رفاهی هنرمندان در اولویت خواهد بود و برای این امر خواستار همکاری معاونت امور هنری و اعضای هیات مدیره هستم.

در پایان این مراسم سید مجتبی حسینی معاون امور هنری پس از تقدیر از سید محمد طباطبایی، حکم مدیرعاملی جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت را به نیکنام حسینی‌پور اهدا کرد.

حسن ریاحی، مریم معترف و محسن علی اکبری از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت، مهدی افضلی و همچنین سید حسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اعضای هیات مدیره موسسه هستند.

لینک کوتاه :
اشتراک گذاری :