تمدید مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان

لاهیجان- دبیر اجرایی تئاتر شهروند لاهیجان از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره خبر داد و گفت: ۱۵ تیر ماه آخرین مهلت برای دریافت آثار بوده و این زمان تمدید نمی شود.

محمدعلی صادق حسنی در گفتگو با تئاتر آنلاین با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تمدید شده است.

وی با بیان اینکه گروه‌های تئاتر علاقه مند به حضور در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ تیر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، تأکید کرد: مهلت تعیین شده تمدید نمی‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره، گفت: ارتقای ارزش‌های جامعه و ترویج مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی اسلامی با محوریت عنوان سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» و گام برداشتن برای رسیدن به شهر پاک و آرام با مشارکت شهروندان، هنرمندان و نهادها و سازمان‌های شهر از مهم‌ترین اهداف جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان است.

وی با بیان اینکه این جشنواره ۲ تا ۵ مرداد امسال در شهر لاهیجان برگزار می‌شود، اضافه کرد: به دنبال جلب مشارکت شهروندان در کنار هنرمندان و همراهی جهادی مدیران و مسئولان شهری برای برگزاری هر چه بهتر یازدهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان هستیم.

صادق حسنی حفظ و ارتقای مؤلفه‌های فرهنگ ایرانی اسلامی، ارتقای سطح دانش شهروندی، به منظور بهبود زندگی شهری، ارتقای مشارکت شهروندان در ساختن شهر سالم و پاک، اهتمام ویژه به همراهی و مشارکت شهروندان در بهسازی شرایط اقتصادی جامعه با تکیه بر توان داخلی و خلاقیت کارآفرینان ایرانی را از مهم‌ترین اهداف این جشنواره برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به موضوعات یازدهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان، گفت: شهروند و «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، شهروند و فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند و آگاهی از حقوق شهروندی، شهروند و همراهی برای گذر از بحران‌های محیط زیستی همچون بحران آب و ایجاد فرهنگ پایدار حفظ سرمایه‌های ملی، شهروند و آسیب‌های اجتماعی، شهروند و ترویج کتاب و کتابخوانی، شهروند و حقوق کودک، شهروند و محیط زیست (چالش‌ها؛ مخاطرات؛ راهکارها)، شهروند و مشارکت مسئولانه در صرفه جویی منابع انرژی؛ حفظ فضای سبز، اموال عمومی؛ مدیریت زباله و پسماند، ترافیک، شهروند و حمایت از چای ایرانی از موضوعات تعیین شده برای این جشنواره هستند.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان به بخش مسابقه این جشنواره اشاره و اضافه کرد: آثار این بخش از میان نمایش‌های خیابانی متقاضی با اولویت محورهای مورد تاکید جشنواره شهروند انتخاب می‌شود.

صادق حسنی با بیان اینکه این بخش رقابتی و سقف پذیرش آثار ۱۲ نمایش است، ادامه داد: آثار این بخش باید پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری اجرا نشده باشد.

وی افزود: متقاضیان شرکت در این بخش مسابقه لوح فشرده حاوی فایل تصویری نمایش خود و مدارک مورد نیاز را در مهلت مقرر به دبیر خانه جشنواره شهروند لاهیجان ارسال کنند.

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان همچنین به بخش ویژه (نمایش کودکان و نوجوانان) اشاره کرد و گفت: ستاد برگزاری جشنواره با توجه به رده سنی کودکان و نوجوانان و لزوم توجه ویژه به تولیدات و عرضه آثار متناسب برای این گروه‌های سنی در راستای ارتقای کنجکاوی، ایجاد اعتماد به نفس و استقلال بخشیدن به شخصیت آنها، ترغیب به اندوختن تجارب و معلومات نوین، راهنمایی اخلاقی و آشنایی با حقوق شهروندی پذیرای نمایش‌های تولید شده در قالب نمایش زنده و عروسکی است.

وی با بیان اینکه علاقمندان به شرکت در این بخش می‌توانند آثار خود را با موضوعات مناسب گروه سنی کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، ادامه داد: این بخش غیر رقابتی و سقف پذیرش آثار در این بخش ۴ اثر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.