» آرشیو مطالب » تماشاگران اعتبار هنرمند در تئاتر هستند
آرشیو مطالب - استان ها

تماشاگران اعتبار هنرمند در تئاتر هستند

بهمن 3, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین، سیدامیرحسین جان نثار متولد مهرماه ۱۳۷۴ در بجنورد است. از سال ۸۹ با حضور در سریال قصه‌های مدرسه تولید مرکز صداوسیمای خراسان شمالی بصورت حرفه‌ای بازیگری را آغاز کرد.

در سال ۹۳ اولین تجربه‌ی تئاتر حرفه‌ای خود در استان را با نمایش غریبه شروع کرد و جایزه بازیگری سوم از جشنواره کارگاهی تئاتر جوان حوزه هنری را دریافت نمود.وی سابقه بازیگری در بیش از ۱۰ اثر نمایشی،بیش از ۲۰ اثر بازیگر نمایش رادیویی،کارگردانی ۴ اثر صحنه‌ای و حضور در جشنواره‌های تئاتر استانی،دو دوره جشنواره استانی تئاتر کارگاهی جوان،دو دوره جشنواره منطقه‌ای سوره ماه،جشنواره ملی تئاتر سوره،جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر،جشنواره بین المللی تئاتر فجر و جشنواره بین المللی تئاتر جوی فست در کشور اوکراین را در کارنامه دارد.

سیدامیرحسین جان نثار با کارگردانی نمایش «اتاق ۱۲۱۶» نوشته کیوان صباغ به جشنواره فجر معرفی شدبه همین بهانه خبرنگار ایران تئاتر در خراسان شمالی با او گفت و گویی انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

انتخاب به عنوان برگزیده تئاتر استان و معرفی به دبیرخانه جشنواره چه اعتباری برای شما به ارمغان آورد ؟
با احترام فراوان به جشنواره فجر و تمام جشنواره‌های هنرهای نمایشی اعتبار بنده در تئاتر ، تماشاگران شهر،استان و کشورم هستند… هنرمندان و همکاران بسیاری در تئار داریم که به عشق مخاطب کار می‌کنند و اثری به صحنه میبرند که در جشنواره‌ها حضور نداشته و اگر داشتند از جایی به بعد فقط برای اجرای عموم کار کردند و برای تماشاگرانشان معتبر شدند. من خودم را با خودم مقایسه می‌کنم و در مسیر بی مقصد هنر از راهی که انتخاب کردم لذت می‌برم و هر کار نسبت به کار قبل بیشتر می‌آموزم که اثر بهتری تولید کنم.

به طور کلی اهمیت راه یابی به جشنواره بین المللی فجر برای هنرمندان شهرستانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
جشنواره بین المللی تئاتر فجر ویترین قلدری از هنرهای نمایشی کشور است که همه برای آن تلاش میکنند. زیبایی و عیار این جشنواره به نظر بنده در این است که راه پیدا کنی خوشحال کننده است و به اجرای آبرومند و قوی فکر میکنی که جایزه بگیری یا نگیری در هر صورت برنده هستی و به اندوخته‌های تئاتری‌ات اضافه می‌شود… تعامل با هنرمندان استان های دیگر… شرکت در کارگاه‌های آموزشی… دیدن تئاتر و صحبت با بزرگان هنرهای نمایشی کشور باعث می‌شود در هر حالی حس رضایت از حضور خود داشته باشد.

اگر به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا می‌کردید در زمان حضور چه مطالباتی داشتید؟
این که بشود در تمام ورکشاپ‌ها شرکت کنیم. زمان بندی‌ها طوری باشه که هنرمند به راحتی به همه چیز برسد.. بشود تمام آثار را ببینیم..با هنرمندان شهرهای دیگر ارتباط برقرار کنیم و تولید مشترک داشته باشیم. این کار باعث میشود کل ایران با فرهنگ‌های غنی هر شهر و استان بیشتر آشنا بشود. به آثار راه یافته این فرصت داده بشود تا بتوانند در کل کشور استان‌ها و شهرهای مختلف اجرا بروند. در برنامه هنرهای نمایشی این اتفاق تثبیت و عملی بشود که تا جشنواره بعدی آثار در شهرهای مختلف اجرا بشود… این کار اجرای همیشه‌ی تئاتر را رونق میدهد و باعث میشود چراغ سالن‌ها همیشه به اجرا روشن باشد و با نفس تماشاگر گرم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×