» آرشیو مطالب » تماشاخانه ایرانشهر «روشن» شد
4057258
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

تماشاخانه ایرانشهر «روشن» شد

بهمن 21, 1400 0

به گزارش تئاتر آنلاین، روز چهارشنبه ۲۰ بهمن چهارمین روز چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز سپری شد و سالن‌های میزبان جشنواره شاهد به صحنه رفتن آثار مختلف در این روز بودند.

در چهارمین روز نمایشنامه «هملت» ویلیام شکسپیر به ۲ شکل و شیوه متفاوت به صحنه رفت؛ یک اجرا با عنوان «هملر بیژنی» نوشته یوسف شکوهی و کارگردانی آژمان بیژنی‌نسب از فضا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر و دیگری «هملتک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی احمدی از مشهد در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر.

استقبال مخاطبان با توجه به ظرفیت ۳۰ درصدی در نظر گرفته برای سالن‌ها خوب بود. گلاب آدینه که با نمایش «بانوی محبوب من» در اولین و دومین روز چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر حضور داشت، در چهارمین روز جشنواره تماشاگر نمایش «هملر بیژنی» و گروه را همراهی کرد.

در مجموعه نمایش‌هایی که در روز چهارم چهلمین جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفتند با توجه به ظرفیت محدود سالن‌ها، از استقبال خوب مخاطب بهره‌مند بودند ضمن اینکه درصد رضایتمندی مخاطبان از کیفیت این آثار نسبت به روزهای قبل بیشتر بود.

اما یکی از اتفاقات روز چهارم چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روشن شدن چراغ‌های فضای باز تماشاخانه ایرانشهر بود.

طی روزهای اول، دوم و سوم جشنواره به دلایل نامعلوم، چراغ‌های فضایی از بوستان هنرمندان در مقابل و پیرامون تماشاخانه ایرانشهر خاموش و فضایی نامناسب و تاریک را ایجاد کرده بود.

این تاریکی فضا که علاوه بر ایجاد ناامنی و حتی ترس برای مخاطبان و مراجعه کنندگان تماشاخانه ایرانشهر، باعث شده بود که مجموعه مهم تئاتری در جشن فجر انقلاب اسلامی، هیچ حال و هوایی از جشنواره تئاتر فجر نداشته باشد.

مشخص نبود چنین تصمیمی چگونه از سوی مدیریت شهری و مدیران شهرداری منطقه و ناحیه اتخاذ شده بود و اصلاً آیا در این خصوص تصمیمی اتخاذ شده بود و یا این امر نشان از بی‌توجهی به یک مکان مهم فرهنگی و هنری بود.

در روز چهارم جشنواره تئاتر فجر این وضعیت نامناسب و تاریکی پیرامون تماشاخانه ایرانشهر به پایان رسید و چراغ‌های فضای بوستان هنرمندان در مقابل و پیرامون تماشاخانه روشن و فضایی مناسب برای مخاطبان، مراجعه‌کنندگان، هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر ایجاد شد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×