«ترنا» یاری رساندن به زوج عاشق

کارگردان «ترنا» با اشاره به اینکه داستان نمایش از دل یک ترنابازی بیرون می آید از روی صحنه بودن این اثر نمایشی تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

کارگردان «ترنا» با اشاره به اینکه داستان نمایش از دل یک ترنابازی بیرون می آید از روی صحنه بودن این اثر نمایشی تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، پژمان کاشفی کارگردان نمایش «ترنا» درباره اجرا این اثر نمایشی به مهر گفت: نمایش «ترنا» نوشته سامان ناصری است و از ۲۴ خردادماه اجرای عمومی خود را در تماشاخانه باران آغاز می کند. این نمایش پیش از این در جشنواره نمایش های آیینی و سنتی نیز به صحنه رفته است.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «ترنا» داستان عشق دختر و پسری است که برای رسیدن به هم با مشکلاتی روبرو هستند و برای حل این مشکلات دست به دامن معتمد محل می شوند او هم با راه اندازی بازی ترنا در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان سعی در آشتی دادن پدران این دو جوان دارد.

کاشفی یادآور شد: در این نمایش گونه های مختلف نمایش ایرانی همچون زورخانه ای، نقالی و آیین جوانمردی به تصویر کشیده می شود. «ترنا» اثری رئالیستی است که در دهه ۴۰ – ۵۰ روایت می شود.

وی درباره ویژگی های این نمایش اظهار کرد: تاکنون چندین بار اتفاق افتاده که نمایشی روی صحنه برود که در دلش از ترنابازی استفاده شده باشد اما کمتر اتفاق افتاده ترنابازی اجرا شود که در دلش یک داستان باشد. این ویژگی باعث شده نمایش طراوت و حال و هوای متفاوتی داشته باشد و تا امروز نیز خوشبختانه استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

کاشفی در پایان صحبت هایش متذکر شد: من پیش از این در زمینه نمایش های مذهبی و دفاع قدسی فعالیت داشته ام. همچنین در زمینه یادگیری نمایش های آیینی و سنتی شاگرد استاد داوود فتحعلی بیگی بودم و امیدوارم توانسته باشم شاگرد خلفی برای وی باشم.

این نمایش تا پایان ماه مبارک رمضان روی صحنه خواهد بود و حامد آقایی، مسعود پورجمشید، سیاوش جامع، مراد جهانی، امیرحسین جعفر پور، الهام حمامیان، شیوا دیناروند، مهدی سلطانی، سحر زنجانی، رضا فرحی، فرج الله گل سفیدی، محمدرضا لوانی، علی لوانی، داوود معینی کیا، کیوان هاشمی، علی یعقوب زاده بازیگران آن هستند.

نمایش «ترنا» تا ۲۴ تیرماه در سالن بزرگ تالار محراب ساعت ۱۸:۳۰ روی صحنه خواهد بود.