تئاتر آنلاین

اخبار تئاتر، عکس تئاتر، فیلم تئاتر و اخبار سینما جهان

تجلیل بریتانیا از دست اندرکاران تئاتر

1
0
2416188
Reading Time: 2 minutesReading Time: 2 minutes

پاتریشا راوتلج بازیگر ۸۸ ساله بریتانیایی که از سال ۱۹۵۲ تاکنون در این عرصه فعالیت دارد، با دریافت مدال «دیم» (بانو) از دست پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا، تجلیل شد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از آیریش تایمز، وی یکی از سه دست‌اندرکار صنعت نمایش این کشور بود که امسال با دریافت جایزه مورد تجلیل واقع شد.

این بازیگر کهنه‌کار گفت ولیعهد بریتانیا از این که وی سرانجام به دریافت این جایزه نایل شده، بسیار هیجانزده بود.

این جایزه دیروز برای خدمات این بازیگر به تئاتر و نیز خدمات خیریه‌اش در کاخ باکینگهام تجلیل شد و این عنوان و مدال به وی اهدا شد.

وی در این باره گفت: هنوز در صحنه هستم و بسیار از این بابت هیجانزده هستم و بسیار هیجانزده‌ام که این هدیه را از دست پرنس چارلز دریافت کردم زیرا او بازیگران را دوست دارد و یک حامی بسیار محبوب برای بازیگران است.

این بانوی بریتانیایی در صحنه تئاتر فعالیت بسیار داشته و جایزه اولیویه را در کارنامه‌اش دارد. او جایزه تونی را نیز سال ۱۹۶۸ گرفته و ۶ دهه در زمینه تئاتر فعالیت کرده است.

ریچارد آیر نیز با دریافت نشان شوالیه تجلیل شد. این کارگردان هنری تئاتر ملی گفت وقتی فهمید این لقب به وی اهدا شده بسیار شگفت زده شد. او برای خدماتش به نمایش شایسته دریافت این لقب شناخته شد.

در همین حال جنی بیوّن طراح لباس و برنده دو جایزه اسکار نیز در همین مراسم مورد تجلیل قرار گرفت. وی که برای طراحی لباس‌ فیلم «مد مکس: جاده خشم» و «اتاقی با یک چشم انداز» اسکار دریافت کرده یک جایزه OBE (رتبه امپراتوری بریتانیا) برای خدماتش در تولید نمایش دریافت کرد. وی دریافت این نشان را یک افتخار واقعی خواند که موجب شد او بسیار عصبی باشد.

او در حالی که مدال خودش را به خبرنگاران نشان می‌داد تا شادی خود را با مردم تقسیم کند، در این باره گفت: به نظر می‌رسید پرنس چارلز می‌دانست من که هستم و چه کارهایی انجام داده‌ام. احساس می‌کردم او این فیلم‌ها را دیده و آنها را دوست داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *