» آرشیو مطالب » تبلیغات برای تئاترهای عروسکی ضعیف است
01 202
آرشیو مطالب - تئاتر ایران

تبلیغات برای تئاترهای عروسکی ضعیف است

فروردین 14, 1396 0

نویسنده و کارگردان نمایش «موش تا موش» عنوان کرد که این نمایش از ششم فروردین 96 آغاز و تا اواسط اردیبهشت در تالار هنر به اجرا در خواهد آمد و خوشبختانه تا اکنون بسیار پراستقبال بوده است.

به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش عروسکی «موش تا موش» به نویسندگی و کارگردانی رامین کهن این روزها در تالار هنر تهران در حال اجرا است.

افتتاحیه رسمی این نمایش در سال جدید هفتم فروردین ماه با مراسمی نمادین به مناسبت روز ملی تئاتر و با حضور علاقه مندان و پیشکسوتان تئاتر عروسکی در تالار هنر برگزار شد.

رامین کهن کارگردان این نمایش در گفت وگو با فارس عنوان کرد:‌این نمایش سال گذشته شهریور ماه در شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک در سانس‌های تحت پوشش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان اجرا شد، سپس نمایش برای اجرای عمومی مورد بازنگری مجدد قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: بهرحال در جشنواره فرصت اندک بود اما ورژنی که اکنون اجرای عمومی می‌شود به لحاظ صحنه، لباس، عروسک، نمایشنامه، موسیقی و ترکیب عروسک گردانی و … مورد بازآفرینی و بازبینی مجدد قرار گرفته و هشتاد درصد متمایز از ورژن سال گذشته جشنواره شده است.

کهن با تأکید بر اینکه اجرای عمومی از ششم فروردین 96 در تالار هنر آغاز شده و مراسم نمادین افتتاح آن نیز هفتم فروردین به مناسبت روز ملی تئاتر برپا می شود، توضیح داد: مرضیه برومند، رضا بابک، آناهیتا غنی زاده، هرمز هدایت، آزاده پورمختار و … برای افتتاح آن حضور داشتند و علاقه مندان همه آواز «خوشحال و شاد و خندانم» و «خونه مادربزرگه» را در این جشن می‌خواندند.

وی در ادامه گفت:‌خوشبختانه در این چند شب اجرا استقبال از کار خیلی خوب بوده به طوریکه بالکن‌ها نیز مملو از جمعیت شده است. دو کاراکتر صداپیشه این کار مرضیه برومند و هنگامه مفید هستند.

وی با اشاره به اینکه این نمایش تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، گفت: موضوع کار یک قصه عاشقانه ملودرام است که استافده اقتباسی تلفیقی از چند قصه ایرانی مثل خاله سوسکه در آن شده است که مضمونی عاطفی دارد.

کهن اظهار داشت: مهر و محبت انسانی در این نمایش ترویج داده شده است و اینکه انسان می‌تواند کسی را دوست داشته باشد چرا باید خودپسندی و خودخواهی کند.

این کارگردان با بیان اینکه چهار شب نخست اجرا از طریق سایت با تخفیف بیست درصدی آغاز شد، توضیح داد:من تصور می‌کنم اگر تبلیغات بهتری از سوی رسانه ملی و وزارت ارشاد برای کارهایی از این دست صورت بگیرد ما هم بهتر می‌توانیم اجرا داشته باشیم و هزینه‌ها که بسیار هم سرسام آور است را تقبل کنیم.

وی همچنین گفت: متأسفانه فرهنگ آنگونه که ادعا می‌شود مورد توجه نیست چرا نباید رسانه های ما مثل رادیو و تلویزیون به تئاتر کودک و بچه‌ها توجه کنند و تئاترهای عروسکی تبلیغ یا خودشان تولید کنند. هزینه‌های این دست تئاترها خیلی زیاد است با این شرایط حتی در فضاهای مجازی هم سخت می‌توان تبلیغات کرد بنابراین من احساس می‌کنم هنرمندان نیاز به کمک بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×