» آرشیو مطالب » تبریک متفاوت روز جهانی تئاتر/به‌زودی «تئاتر» از خواب بیدار می‌شود
3413603
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران

تبریک متفاوت روز جهانی تئاتر/به‌زودی «تئاتر» از خواب بیدار می‌شود

فروردین 7, 1399 1

3413603
زوج تئاتری فرهاد آییش و مائده طهماسبی، روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی را به شکلی متفاوت و با امیدواری به اینکه به زودی تئاتر در جهان از خواب بیدار شود، تبریک گفتند.

دریافت 63 MB

به گزارش تئاتر آنلاین، پنجشنبه ۷ فروردین مصادف است با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی؛ روزی که برای بزرگداشت هنر ماندگار و تأثیرگذار تئاتر نامگذاری شده است. تئاتر هنری زنده است و در رابطه‌ای زنده با مخاطب، زندگی می‌کند.

پیام روز جهانی تئاتر در سال جاری میلادی به قلم «شهید ندیم» هنرمند تئاتر پاکستان نوشته شده و پیام روز ملی هنرهای نمایشی در سال ۹۹ نیز به قلم اکبر زنجانپور کارگردان و بازیگر با سابقه و مطرح تئاتر ایران به رشته تحریر درآمده است.

اما تفاوتی میان روز جهانی و ملی تئاتر در سال جاری با تمام سال‌های گذشته است و آن تعطیلی تئاتر در سراسر جهان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است؛ تجربه‌ای متفاوت برای تمام خانواده تئاتر در کشورهای مختلف جهان.

از این رو تئاتر در تجربه‌ای بسیار متفاوت در روز بزرگداشت خود در تعطیلی به سر می‌برد و نظاره‌گر شرایطی است که تعیین زمان پایان آن هم از توان این هنر زنده، خارج است.

در این تجربه متفاوت، فرهاد آییش و مائده طهماسبی؛ زوج شناخته شده تئاتر ایران به دعوت گروه هنر تئاتر آنلاین، به شکلی متفاوت و از طریق یک ویدئوی کوتاه که در پیوست خبر منتشر شده است، روز جهانی تئاتر را به خانواده تئاتر تبریک گفته‌اند.

این ۲ هنرمند با سابقه تئاتر با اشاره به اینکه تئاتر در حال حاضر به خواب رفته، اظهار امیدواری کردند که به زودی تئاتر در جهان از خواب بیدار شود.

عکس کنار خبر از سارا بژوال است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×