تالار رودکی میزبان دو اجرای موسیقی در قالب یک کنسرت

کنسرت مشترک گروه های زهی ایرانی ˈچهارگانˈ و سه نوازی ˈعود و سازهای کوبه ایˈ ۳ و ۴ آبان ماه در سالن رودکی اجرا خواهد شد.

کنسرت مشترک گروه های زهی ایرانی ˈچهارگانˈ و سه نوازی ˈعود و سازهای کوبه ایˈ ۳ و ۴ آبان ماه در سالن رودکی اجرا خواهد شد.

گروه کوارتت زهی ایرانی متشکل از احسان ذبیحی فر و مرتضی مختاری ( کمانچه)، شیما شاه محمدی (قیچک آلتو) و بیتا قاسمی (قیچک بم) به روی صحنه می رود.

این گروه آثاری از اردشیر کامکار، حامد افشاری، نگین زمردی،کارن کیهانی، سعید هنرمند و احسان ذبیحی فر را اجرا خواهند کرد.

در این بخش سیاوش کامکار نوازنده سنتور نیز در اجرای قطعه کوئینتت از ساخته های ˈسعید هنرمندˈ گروه را همراهی می کند ودر قطعه ارغوان ساخته احسان ذبیحی فر نیز حسن مهدی اعتباری و سولماز بدری به عنوان هم خوان ایفای نقش می کنند.

بخش دوم این اجرا به تریو عود و سازهای کوبه ای بر اساس ساخته هایی از محمدرضا ابراهیمی اختصاص دارد.

در این بخش نوازندگانی چون محمدرضا ابراهیمی،مریم خدابخش و آزاده احمدی (عود) و سینا خشک بیجاری در نقش نوازنده سازهای کوبه ای حضور خواهند داشت.

کنسرت گروه چهارگان و تریو عود ۳ و ۴ آبان ساعت ۲۰ در تالار رودکی برگزار می شود.

***گروه موسیقی ˈ شهنازی ˈ در همدان برنامه اجرا می کند

گروه ˈشهنازیˈ به سرپرستی و آهنگسازی داریوش پیرنیاکان و خوانندگی حمیدرضا نوربخش ۳ الی ۵ آبان ماه در مجتمع بوعلی شهر همدان به صحنه می رود.

در بخش نخست این کنسرت که در آواز بیات اصفهان عرضه می شود قطعات پیش در آمد، تصنیف به اصفهان رو، تصنیف مرغ سحر دوم و رنگ اصفهان از ساخته های استاد علی اکبر شهنازی و چهارمضراب بیات راجه ساخته داریوش پیرنیاکان اجرا می شود.

بخش دوم به آواز دشتی اختصاص دارد و قطعات اورتور دشتی، تصنیف مپرس، بازگشت(چهارمضراب دشتی)، تصنیف دلربا، و تصنیف وفا از ساخته های داریوش پیرنیاکان اجرا خواهد شد.

در این کنسرت داریوش پیرنیاکان(تار)، حمید رضا نوربخش(آواز)، بهداد بابایی(سه تار و عود)، سیامک جهانگیری(نی)، روزبه رحیمی(سنتور)، آرش فرهنگفر(تنبک)، آرش کامور(کمانچه)، حامد جوکار(تارباس)، قاسم رحیم زاده (تار)، کامیار نعمت اللهی(تار)، یاسر بیات(کمانچه) و زکریا یوسفی به عنوان نوازنده(دف) ایفای نقش می کنند.

*** تکنوازی سنتور ˈ مجید کیانیˈ در خانه هنرمندان

مجید کیانی با اجرای تکنوازی ساز سنتور ۱۹ آبان در سالن جلیل شهناز خانه هنرمندان به صحنه می رود.

در این اجرا قطعاتی در آواز ابوعطا، آواز دشتی، آواز افشاری، آواز بیات زند ، آواز بیات ترک در کنار قطعاتی به دستگاه شور اختصاص دارد اجرا خواهد شد.

همچنین قطعاتی در این اجرا به دو نوازی سنتور و ضرب اختصاص دارد که شهرام کیانی به عنوان نوازنده ضرب با مجید کیانی در این برنامه همنوازی می کند.