تاسیس خانه سالمندان برای هنرمندان

در پی درخواست عزت الله انتظامی برای تاسیس خانه سالمندان برای هنرمندان رئیس سازمان بهزیستی از تحقق این خواسته و تاسیس «بنیاد فرزانگان » خبر داد.

در پی درخواست عزت الله انتظامی برای تاسیس خانه سالمندان برای هنرمندان رئیس سازمان بهزیستی از تحقق این خواسته و تاسیس «بنیاد فرزانگان » خبر داد.

همایون هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، به انتظامی پیشنهاد داد تا هیات امنایی به ریاست خود برای اداره این بنیاد تشکیل دهد.

وی همچنین از تامین اعتبارات این امر از سوی سازمان بهزیستی و سایر دستگاهها متولی خبر داد.

رییس سازمان بهزیستی در ادامه گفت: پس از پایان ایام سوگواری امام حسین(ع) از عزت‌الله انتظامی دعوت می‌شود تا در

جلسه‌ای با سازمان بهزیستی به بررسی زوایای مختلف این امر بپردازیم.

وی افزود: ضمن اینکه در جهت اعطای مجوز به بنیاد آقای انتظامی، معرفی این بنیاد به دستگاه‌های مختلف برای دریافت تسهیلات و ایجاد شعبات در استان‌ها اقدام می‌شود.

وی افزود: تاسیس بنیاد فرزانگان برای گروه‌های ویژه از اهداف سازمان بهزیستی است.

رییس سازمان بهزیستی در ادامه تاکید کرد: برای تاسیس بنیاد فرزانگان از امکانات دستگاه‌های مختلف در صورت استقبال استفاده می‌شود و بدین ترتیب پایگاهی برای سالمندان ایجاد شود که در آن پایش سلامت، آموزش زندگی سالم و پیشگیری از ابتلائات سالمندی، پرکردن اوقت فراغت، تعاملات بین نسل‌ها و هم نسلی‌ها و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها برای حمایت از سالمندان انجام می‌شود.

وی افزود: در صورت لزوم ارائه خدمات به صورت شبانه روزی نیز در دستور کار بنیادهای فرزانگان نیز قرار می‌گیرد اما در تمام دنیا مراکز شبانه روزی در حال منسوخ شدن است و مراقبت موقت از سالمندان و ارائه خدمات به صورت روزانه به آنها اهمیت بیشتری یافته است.

به گزارش سه نسل، پیش از این عزت‌الله انتظامی پیشنهاد داده بود که خانه‌ سالمندانی ویژه هنرمندان ساخته شود تا هنرمندانی که در دوره پیری و کهنسالی به سر می‌برند بتوانند در شرایط مناسبی در کنار یکدیگر زندگی کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.