“تاج محل” آبان روی پرده می‌رود

دانش اقباشاوی کارگردان فیلم “تاج محل” از اکران این فیلم در آبان ماه خبر داد.

دانش اقباشاوی کارگردان فیلم “تاج محل” از اکران این فیلم در آبان ماه خبر داد.

به گزارش MrArt، دانش اقبا‌شاوی با اعلام این خبر درباره اکران این فیلم سینمایی به خبرنگار مهر گفت: قبل از هر مطلبی بر خودم واجب می‌دانم حماسه سیاسی و انتخاب حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس جمهور را به مردم ایران تبریک بگویم.

وی افزود: طبق صحبت‌های انجام شده با مدیران حوزه هنری این فیلم سینمایی قرار است اوایل ماه محرم و در نیمه آبان ماه اکران شود. به نظر من اکران در این زمان مناسب است چراکه دانشگاه‌ها باز هستند و زمان خوبی برای دیده شدن “تاج محل” توسط قشر دانشجو است.

کارگردان فیلم “تاج محل” درباره ساخت تیزر این فیلم سینمایی گفت: مسئولان حوزه هنری با یکی از فیلمسازان صاحب‌نام برای ساخت تیزر و آنونس به توافق رسیده و این فیلمساز هم لطف کرده و پذیرفته است که تیزر فیلم “تاج محل” را بسازد.

“تاج محل” اولین تجربه سینمایی بلند دانش اقباشاوی است که موضوع و حال و هوایی بومی دارد. این فیلم با نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نقدهای مثبتی دریافت کرد. تاج محل، داستان مرد آبادانی ۶۰ ساله‌ای را روایت می‌کند  که متدین و انسان‌دوست است اما علی رغم میل باطنی‌اش مجبور به انجام کاری می‌شود که نتایج آن، او را درگیر مسائلی می‌کند.

دانش اقباشاوی و کریم نیکونظر فیلمنامه این فیلم را نوشته‌اند و تهیه‌کننده آن رضا میرکریمی کارگردان فیلم‌هایی چون “یه حبه قند” و “خیلی دور، خیلی نزدیک” است. پریوش نظریه تنها بازیگر چهره این فیلم است و بیشتر بازیگران آن افراد بومی هستند.

حضور در بازار کن و جشنواره فیلم مونترال از دیگر تجربه‌های “تاج محل” است.

دانش اقباشاوی پیش از این دستیار کارگردان پروژه‌هایی چون روز رستاخیز، به رنگ ارغوان، هیچ، شب و … بوده است.